Zararlıları önlemek için doğrudan evde doğal ve ucuz bir böcek ilacı yapabilirsiniz. Nasıl olduğunu görelim.

ev yapımı böcek ilacı

Ev yapımı bir böcek ilacı, sadece paradan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız olması durumunda da güvende olacak bir stratejidir.

Ev yapımı böcek ilacı: ne için

Doğal ve toksik olmayan: Ev yapımı sprey insektisit, farklı böcek türlerini önlemede etkili olabilir. Sonuçta, yaz geri döner dönmez, böcekler bahçeyi ve ne yazık ki terasları ve evleri istila etmeye hazırdır. Bununla birlikte, kimyasal böcek öldürücüler satın almak her zaman iyi bir fikir değildir. Aslında, insanların sağlığına ve bahçenin sağlığına zarar verebilirler.

Neyse ki, tüm zararlıların nefret ettiği doğal, toksik olmayan bir sprey insektisit oluşturarak giderilebilir. Bu ev yapımı sprey yapmak çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey uçucu yağlar. Doğrudan bitkilerde, örneğin yaprak bitleri ile istila edilmiş olanlarda kullanılabilir. Nasıl hazırlanacağını görelim.

Doğal böcek ilacı

Ne kullanmalı

Şimdi bu doğal insektisitin hazırlanmasına geçelim. 500 ml suya, 500 ml cadı elasına (bitkisel ilaçlarda bulabileceğiniz), 10 damla nane ve nane esansiyel yağlarına (karıncalar için) ihtiyacınız olacak. Ardından, tercihen camdan yapılmış bir buharlaştırıcıya ihtiyacınız olacak. Yapılacak ilk şey, püskürtücüyü yarım litre suyla doldurmaktır. Ardından, cadı elasını ekleyin. Her uçucu yağdan 5 damla ekleyin. Karışımı iyice çalkalayın ve doğrudan bitkilerin üzerine püskürterek devam edin. Karıncalar gibi böceklerin de hemen kaçacağını göreceksiniz.

Bu ev yapımı sprey bu nedenle her türlü parazite uyarlanabilir. Aslında, herhangi bir böceğe karşı, uçucu yağların etkili bir karışımı vardır. Sadece uçucu yağları yukarıdaki tariften değiştirin. Örneğin, yaprak bitlerine karşı, kullanılacak uçucu yağlar şunlardır: sedir, rezene, spearmint, nane. Böceklere karşı: nane ve kekik.

Uçucu yağlar

Pire etkilenirse nane, limon otu, mızrak nane, lavanta kullanırsınız. Sinekler sizin endişeniz mi? Lavanta, nane, biberiye, adaçayı kullanın. Midge karşı paçuli ve spearmint birlikte karıştırın. Sedir, nane, nane bitlere karşı faydalıdır

Şimdi yaz aylarında bize en çok işkence eden böceğe geliyoruz: lavanta ve limon otu ile karşı konulabilecek sivrisinekler. Güveler sedir, rezene, lavanta, nane, nane tolere etmez. Nane ve nane psylliodes’e karşı koyabilir. Salyangozlar sedir, rezene, çam esansiyel yağlarını tolere etmez. Salyangozlar için: örümceklere karşı sedir, çam, paçuli yerine: nane ve nane. Son olarak, keneler lavanta, limon otu, adaçayı ve kekik ile karşı konulabilir.

Esansiyel yağlar bitkisel tıpta, hatta farklı yağlar içeren ambalajlarda bile bulunabilir.