Domates bitkileri için bu numarayı takip edin ve% 30’a kadar daha fazla verim alacağınızı göreceksiniz. Bunu bekleyemezsiniz ama süper basit.

Yemyeşil domates bitkisi

Mayıs / Haziran aylarına doğru domates ekimi ile başlıyoruz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çeşit vardır. Salkımlarda yuvarlak domatesler veya datterini domatesleri vardır. Veya hatta Cuori di bue domatesleri, San Marzano domatesleri, Costoluti domatesleri, Piennolo domatesleri ve diğer birçok tür. Belirtmek üzere olduğumuz numarayı hepsine uygulayamayız.

Bu numara aslında toprağa yerleştireceğiniz sazlıkların yakınında dikey olarak gelişen domates bitkileri için tasarlanmıştır. Çok özel bir neden var ve femminella ile ilgili. İkincisi, genellikle diğer domatesleri doğurmak için bir tepeleme ve kırpma işi yaparak çıkarılan filizden başka bir şey değildir.

Domatesler

Size göstereceğimiz hile, mahsulü% 30 daha fazla büyütmeye gider ve belirsiz büyümeye sahip bitkilere uygulanabilir. Bu, bitkinin ilk soğuk gelene kadar gelişeceği ve meyve vereceği anlamına gelmez. Aşağıda bir sonraki paragrafta bahçenizde yapabileceğiniz bu püf noktasının detaylarını görüyoruz.

Domates: hasadı artırmak için bu numarayı kullanın

Bitkilerin daha hızlı büyümesini sağlamak için bu numara, bitkilere herhangi bir gübre koymak değildir. Bitkinin kendisi ve sonuçları sömürülür. Özellikle, femminella’ya veya bitkinin daha önce bahsettiğimiz kısmına dokunacağız.

Söylediğimiz gibi, bu hile sadece belirsiz büyümeye sahip uzun boylu domates bitkilerinde kullanılabilir (unutmayın). Uygulamada, dişileri çıkarmak ve dolayısıyla verimi azaltmak yerine, bunların büyüdüğünden ve çok sayıda yaprak, çiçek ve meyve içeren yeni bir gövdeye dönüştüğünden emin oluruz.

Domates bitkileri

Bu aksiller sürgünler daha sonra kesilmezlerse yeni bir gövdeye dönüşürler. Sonuç olarak, hasat daha yüksek olacaktır, ancak yeni bir kök olduğu için bitki daha fazla besin gerektirecektir. Bitki, daha fazla meyveye sahip olsa bile, fazla büyümeyecek, ancak daha küçük kalacaktır. Her durumda, tüm dişilerin bitkide kalması önerilmez.

Sadece bazıları kalabilir, ancak diğerlerinin hala kaldırılması gerekecektir. Yapraklar tarafından istila edilen bir bitki daha iyi bir verime sahip olacaktır, çünkü daha az hava sirkülasyonu olacaktır. Ek olarak, bitki çok fazla dişi ile dengesiz hale gelir. Bu yüzden bu sürgünleri tutarken abartmayın, kısacası bitkiye zarar vermemek için onları doğru tutun diyebiliriz.

Domates bitkileri için gübreler

Domates bitkileriniz için gübre de kullanmak istiyorsanız, hazırlayabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bazı doğal olanları öneririz. İşte onlar:

Bu bitki için gübreler
  • gübre: Bu bitkinin yetiştiriciliğinde kullanılabilecek en iyi organik gübredir. Bununla birlikte, endüstriyel olmayan çiftliklerden gelmelidir.
  • Kül: Odun külü, bitki için yararlı birçok mineral içerir.
  • Sıvı çözelti: Bir şişe ılık suya bir bardak ic, şekersiz kahve dökün. Bu çözeltiyi basitçe böyle kullanabilir veya bitkisel pişirme suyuyla zenginleştirebilirsiniz.

Bunlar bazı örneklerdir, ancak domatesler için en iyi gübreler azot, fosfor ve potasyum bakımından zengin olanlardır.

ev