En iyi büyümeyi sağlamak ve domates, salatalık ve biber yetiştiriciliğini zenginleştirmek için bu organik katkı maddesi çok güçlüdür.

Organik ek

Kendi bahçenizde veya sebze bahçenizde domates, salatalık ve biber mi yetiştiriyorsunuz ? Elinizde sağlıklı yiyecekler olması kesinlikle harika bir mesafe. Bununla birlikte, bu mahsullerin sağlıklı ve niceliksel olarak büyümeleri için ihtiyaç duydukları bazı küçük dikkatler vardır. Endüstri uzmanları, tamamen doğal, güçlü bir organik takviye önermektedir. Dikkatli bir diyette ve ev buzdolabında her gün yer bulan bir malzeme .

Bitkiler için güçlü organik takviye maddesi

Biber, domates ve salatalıkta iyi bir hasat için organik gübre olarak kullanılabilecek doğal bir madde vardır. Mineral tuzlar ve vitaminler açısından zengin, türünün eşsiz bir ürünüdür. Sadece bu da değil, günlük beslenmede kullanılır ve kesinlikle vücudun iyiliği için yer bulan bir bileşendir.

Bu durumda uzmanlar , mahsulleri beslemek için haftada iki kez kullanılmasını tavsiye ediyor. Toprağı ve tabii ki ana sebzeleri kirletebilecek koruyucular veya kimyasal maddeler içermeyen mükemmel bir ek.

Ana bileşen , sütün bakteriyel fermantasyonundan elde edilen bir süt ürünü olan klasik beyaz yoğurttur . Yararları sadece organizmanın sağlığı için değil, aynı zamanda bitkilerin sağlığı için de geçerlidir. Azotu sabitlemek için sürekli beslenmesi gereken bazı iyi bakteriler vardır.

Sade yoğurt

Washington Üniversitesi’nde yakın zamanda yapılan bir araştırmada, probiyotiklerin bitkilerdeki nitrojeni sabitlemek için mükemmel olduğu ve sağlıklı bir şekilde gelişmelerini sağladığı keşfedildi.

Bitkiler için yoğurt, nasıl kullanılır?

Bu nedenle, bitkileri iyi beslemek, küf ve kötü bakterilerin saldırısına karşı koymak için herkes bahçede ve sebze bahçesinde yoğurt kullanmaya başladı .

Ek nasıl alınır? Sadece bir litre suyun içine bir kavanoz yoğurt, iki malzemeyi iyice karıştırın. Hemen ardından doğrudan toprağı sulamaya veya bir sprey kabı yardımıyla yaprakları buharlaştırmaya karar verebilirsiniz.

Organik ek

En iyi yöntem yapraklarda her gün kullanmaktır ancak toprağı takviye etmek ve daha güçlü ve besleyici hale getirmek için haftada iki kez de kullanılabilir .

İyi bakterilerin işlerini yapmasına, toprak verimliliğini artırmasına ve ayrıca nitrojen sabitlemesine yardımcı olmak için kesinlikle harika bir yol. Yöntem , sektördeki çocuk bakıcılarının tavsiyelerine göre jeneriktir . Bahçede veya bitkiler üzerinde uygulamak için, kişiselleştirilmiş yoğurt bazlı bir tarife sahip olmak için güvendiğiniz bakıcınızdan tavsiye almak daha iyidir.

Ancak içeriği doğaldır ve herhangi bir ürüne zarar vermez, aksine küf oluşumunda beslenme ve kontrast için idealdir.

ev