Dondurucuda folyo kullanmak, çok fazla para tasarrufu sağlamak için idealdir. Hemen deneyebileceğiniz bir yöntem.

Dondurucu

Dondurucudaki buz boyutu ne kadar büyük olursa , bakım ve özen gerektiren bu önemli cihaz o kadar fazla enerji gerektirir.

Folyonun kullanım alanları

Her evde bir paket var alüminyum folyo pratik tüp şeklinde, ev hanımlarının mutfaktaki bu müttefiki çok sayıda işlevi yerine getiriyor.

Alüminyum folyo her mutfağın vazgeçilmez bir öğesidir. Kullanışlılığı, belki de ana kullanım amacı olan gıdanın korunmasında yalnızca yatıyor değildir.

Ama aynı zamanda pek çok farklı ihtiyaca uyum sağlayan ve gündelik beklenmedik olaylara karşı iyi bir alternatif temsil edebilen bir unsur olması da.

Alüminyum folyo ile kaplanmış fırın tepsisi

Üreticiler kağıdın her iki yüzünün de aynı işleve sahip olduğunu açıklıyor. Ancak en iyi şekilde kullanmayı düşünüyorsak ve mutlaka fırında kullanılması gerekiyorsa kağıdın parlak tarafının ışığı daha fazla yansıttığı için ısıyı daha fazla emdiğini unutmamalıyız .

Bu nedenle yemek pişirirken parlak tarafının içeride, mat tarafının dışarıda tutulması tavsiye edilir. Dolayısıyla konu gıda paketlemeye gelince, kullanım alanı belirsiz, en çok parlayan kısmı dışarıda bırakmak yönünde bir eğilim olsa da , her şeyden çok estetik bir soruya cevap verebilecek bir uygulama.

Ancak her iki taraf da yiyecekleri pişirme, dondurma ve saklama konusunda aynı işi yapıyor. İşlevsel bir fark yoktur.

Dondurucudaki alüminyum folyo: ne için?

Bununla birlikte, alüminyum folyonun, özellikle buzdolabına veya derin dondurucuya koyarsanız, beklenmedik başka bir işlevi daha var gibi görünüyor .

Dondurulmuş alüminyum tavalar

Dondurucunun buzunun çözülmesi , gıdaların daha iyi korunmasını sağlamak için dondurucunun yapması gereken en zorlu görevlerden biridir .

Ancak buna ek olarak dondurucunun buzunun çözülmesi bize daha düşük elektrik tüketimi garanti eder.

Elektrik faturalarındaki artış göz önüne alındığında, karmaşıklığı nedeniyle çoğu zaman gözden kaçırılan bu işin düzenli olarak yapılması büyük önem taşıyor.

Dondurucunun iyi çalışmasını sağlamak, tüm buzu eritmek için , onu kapatmanız ve ardından, depolanan yiyecekleri ve oluşan buzun yanı sıra boşaltmanız gerekir.

Dondurucuya geri yerleştirilmesi gereken yiyecekler için tüm bu işlemin hızlı bir şekilde yapılması gerekir,  bu nedenle dondurucudaki folyo faydalıdır.

Buzunu hızlı bir şekilde çözmenin püf noktası çok basittir ve birkaç alüminyum folyo tabakasının kullanılmasını içerir.

Buzdolabının temizlenmesi

Aslında dondurucunun her tarafını dikkatlice kapatmanız gerekecek . Daha sonra dondurulmuş gıdaları tekrar yerleştirip folyonun etki etmesini bekleyebiliriz. Pratikte buz kırılıp kağıdın üzerine yerleşecek ve çarşaflar çıkarıldıktan sonra dondurucu temiz ve zahmetsiz hale gelecektir.

Bu arada buzdolabının tüm raflarını ve çekmecelerini sanitize etmek ve kötü kokuları önlemek için ideal olan sıcak su ve karbonatla temizleyerek her bölümün temizliğine devam edebilirsiniz.

Dondurucudaki alüminyum folyo
ev