Aşırı yüksek fatura almamak için dondurucuyla ilgili bu detaya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

dondurucudaki anahtar

Son dönem İtalyan ailelerin büyük çoğunluğu için oldukça zor geçti. Elektrik ve doğalgaz faturalarındaki artışlar pek çok aileye, özellikle de ay sonunda geçim sıkıntısı çeken ailelere kelimenin tam anlamıyla diz çöktürdü. Başta ikramiyeler ve teşvikler olmak üzere hükümet müdahaleleri , bazı aylarda gerçekten çok yüksek olan bu artışların etkisine dayanmayı mümkün kıldı. Bu yardımın yanı sıra pek çok kişi, enerji maliyetlerinden tasarruf etmek amacıyla evde farklı davranışlar benimseyerek alışkanlıklarını kökten değiştirmeye karar verdi.

Dondurucudaki bu değişiklikle faturanızda çok tasarruf edersiniz

Özellikle kimsenin bulunmadığı odalarda ışıkları kapatmaya başlayan pek çok kişi, aynı zamanda geceleri tüm anahtarları kapatıp, buzdolabının ısısını mevsime göre ayarlamaya başladı.

Buzlu dondurucu

Yüksek faturalarla karşı karşıya kalmamak için buzdolabı ve derin dondurucu en çok dikkat etmeniz gereken cihazlardır .

Buzdolabı ve dondurucunun içinde çok fazla buz olduğunda bir dizi sorun ortaya çıkar. Her şeyden önce, yiyecek alanı azalıyor ve bu zaten önemsiz bir sıkıntı, ancak en ciddi olanı, bu durumlarda faturanın % 30’a kadar artabilmesidir .

Mevcut koşullar göz önüne alındığında bu senaryoyu önlemek için ne yapılmalıdır? Doğru hijyenin bu cihazların iyi çalışmasını ve daha az tüketmesini sağlamanın ilk adımı olduğu göz önüne alındığında, ilk yapılması gereken elbette buzdolabını ve derin dondurucuyu temizlemektir.

Bu nedenle, ilk adım olarak buzdolabının lastik contalarını dikkatlice temizleyeceğiz ve aynı zamanda hala iyi durumda olup olmadıklarını da kontrol edeceğiz. Ancak contaların artık bozulduğunu fark edersek, tavsiyemiz onları mümkün olan en kısa sürede değiştirmenizdir.

Büyük bir özenle temizlenmesi gereken bir diğer parça ise buzdolabı ve derin dondurucunun arka kısmında yer alan kondenserdir. Aslında, çoğu zaman kondansatör tozla doluyor ve cihazların iyi çalışmasını sağlayamıyor. Yeterli soğutma olmazsa, hem buzdolabı hem de dondurucu daha fazla sorun yaşayacak ve kaçınılmaz olarak daha fazla tüketecektir.

Buz tabakasını kaldırırsanız çok tasarruf edersiniz: görmek inanmaktır

Daha sonra, elbette elektriği kestikten sonra, kondansatörün iyi bir temizliğine geçelim. Bu, her iki ürünün verimliliğini yaklaşık %30 oranında artırmanıza olanak tanıdığı göz önüne alındığında temel bir adımdır .

Dondurucu

Yapılacak ne kaldı? Açıkçası, buzdolabının ve derin dondurucunun içinde oluşan buzu çıkarın. Buz tabakasının kalınlığının 5 mm’yi aştığını fark ettiğimiz anda mutlaka müdahale etmemiz gerekir.

Sorun hep aynı: Don tabakasıyla birlikte yiyecek depolamak için daha az alana sahip olmanın yanı sıra, cihaz gerekli soğuğu almıyor ve daha fazla tüketiyor. Tüketimi% 30 artırmak için yarım santimetrelik bir katman yeterlidir.

Bu küçük ve basit önlemlerle buzdolabınız ve derin dondurucunuz çok daha az tüketecek ve artık aşırı yüksek faturalar almayacağız.

ev