Press ESC to close

Dondurucunun buzunu çözün: bu numara ile 5 dakikadan daha kısa sürede yapacaksınız

Dondurucunun buzunu çözün: bu numara ile 5 dakikadan daha kısa sürede yapacaksınız

Evinizi temizlerken dondurucunuzu iyi temizlemeyi unutamazsınız.

Gıdaların sağlıklı bir şekilde saklanabilmesi için dondurucunun tamamen temizlenmesi çok önemlidir.

Aslında, mükemmel bir sonuç elde etmek için cihazı yılda en az 2 veya 3 kez çözmeniz gerekir.

İzlenecek adımlar kolaydır ve aşağıdaki talimatları takip etmek çocuk oyuncağı olacaktır.

Bu sayede yiyeceklerinizi korkmadan saklayabileceksiniz ve dondurucu her zaman yeni gibi olacaktır.

Dondurucunun buzunu çözün

Dondurucunun buzunun çözülmesi: şu adımları izleyin

Aşağıda, dondurucunuzun buzunu doğru şekilde çözebilmek için izlemeniz gereken tüm adımları bulacaksınız. İzlenecek yöntemi öğrendikten sonra bu işin çok kolay olacağını ve artık sizi korkutmayacağını göreceksiniz.

İşte izlemeniz gereken adımlar:

  • 1. Tüm yiyecekleri dondurucudan çıkarın

Yapılacak ilk şey, tüm yiyecekleri dondurucudan çıkarmaktır. Tabii ki, bozulma riskiyle karşı karşıya kalmamak için dondurucuda çok fazla yiyecek olmadığından emin olmalısınız. Ancak, gerçekten onsuz yaşayamıyorsanız, yiyeceklerinizi daha soğuk torbalarda saklayabilirsiniz.

  • 2. Staccare la spina

Il secondo passaggio da eseguire è chiaramente quello di staccare la spina del freezer e dopo sistemare per terra qualche straccio nell’eventualità che possa uscire dell’acqua durante il processo dello scongelamento.

  • 3. Riuscire a detergere le guarnizioni

I luoghi più soggetti alla formazione di muffa in un freezer sono le guarnizioni. Per riuscire a detergere questa parte è possibile usare l’olio d’oliva. Bisogna semplicemente strofinare l’olio direttamente sulla superficie. Tuttavia in alternativa puoi anche decidere di usare una miscela a base di acqua, bicarbonato di sodio e aceto di vino bianco.

Adesso non ti rimane altro da fare che sbrinare il freezer.

Come si può sbrinare il freezer? Ecco quello che devi fare!

Per riuscirci puoi utilizzare 2 metodi diversi tra di loro ma entrambi economici e veloci.

  • Metodo dell’acqua calda

Bu yöntemi kullanmak için bir kase alıp ılık suyla doldurmanız ve ardından dondurucuya almanız gerekir. Suyun ısısı, elbette, cihazı mahvetmemek için buzu eritebilir. Bu süper basit yöntemle herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

  • Mutfak spatula yöntemi

Öte yandan, bu yöntemi gerçekleştirmek için plastik veya silikondan yapılmış bir mutfak spatulası kullanmanız gerekir. Aslında, bu spatula ile buzu dondurucunun duvarlarından çok kolay bir şekilde ayırabilirsiniz. Açıkçası, cihaza zarar verme riskini taşımamak için bu adım nazik ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Çalışmayı tercih ettiğiniz yöntemle tamamladıktan sonra, bir bez alıp dondurucuyu kurutmanız ve ardından temizliğine geçmeniz yeterlidir. Düzgün bir şekilde temizlemek için sirke ve su karışımı oluşturabilirsiniz. Bu 2 ürün açıkça eşit parçalarda kullanılmalıdır.

Artık dondurucuyu sorunsuz bir şekilde çözebilirsiniz.

İyi temizlik.

ev