Ay sonu faturalarından nasıl tasarruf edilir? Hedefe ulaşmak için dondurucuya dökülecek tek bir damla yeterlidir.

Buzdolabındaki yağ

Ay sonunda faturalardan tasarruf etmek için birçok araç var, bunlardan biri dondurucu için ve o buzlanmayı ortadan kaldırmak için kullanılıyor Buz oluşumu ve cihaza özen gösterilmemesi, çok az kişi bilse bile ek maliyetler getirir. Uzmanlar , bu sorunun üstesinden gelmek için doğal çözümlerin neler olduğuna dair küçük bir sırrı ortaya çıkarmak istedi . Hepsinden biri, ortak kullanımda ancak farklı varış noktalarında fark yaratabilir.

Dondurucu nasıl çözülür?

Bahsedildiği gibi, özellikle dondurucu kullanımı konusunda ay sonundaki faturalarınızı azaltmanızı sağlayan yenilikçi bir yöntem var . Evde olması çok önemli bir alet ama aynı zamanda günden güne bakım ve özen gerektiriyor.

Uzmanlar bu doğal yöntemi keşfetmeden önce dondurucunun ayda bir temizlenmesini öneriyor . Saç kurutma makinesine kadar sıcak su veya denatüre alkol kullanabilirsiniz (ancak aceleniz varsa en son bırakmakta fayda var).

ay sonu faturalarında tasarruf

Devam etmeden önce, dondurucunun içini boşaltın ve ardından fişi güç kaynağından çıkarın. Hemen ardından en uygun yöntemi seçin veya oluşan tüm buzu çıkarmak için bir spatula kullanın. En ideali her ay, en geç altı ayda bir operasyonun yapılmasıdır .

Dondurucu tamamen çözüldükten sonra temizlemeye geçmeniz gerekecektir. Biraz beyaz şarap sirkesini suyla seyreltin ve ardından mikrofiber bir bez kullanın. Yüzeyler boyunca ilerleyin ve kurutun. Beyaz şarap sirkesine alternatif olarak Marsilya sabunu da kullanılabilir.

Ay sonu faturalarında tasarruf etmenin yolu

Belirtildiği gibi, dondurucu buzla doldurulduğunda çok daha fazla elektrik tüketir. Nedeni basit, aslında buzun duvarları yalıtma işlevi vardır ve fazla olursa motor doğru iç sıcaklığı korumak için çalışır.

Sadece bu da değil, buzla dolu bir bölme, kötü kokulara veya kırılmalara neden olduğu gibi, olasılığını ve kapasitesini de azaltır.

Fazla buz oluşumunu önlemek için sadece tohum yağı veya zeytinyağı kullanın. Dondurucunun fişi çekiliyken ve temizlendikten sonra, yağı duvarlarına bulaştırabilirsiniz.

yağ damlası

Yukarıdaki tüm dezavantajlara neden olan buz oluşumunu önlemek için uygulama önemlidir .

Uzmanlar ayrıca aşırı buz oluşumunun nedenlerinden biri olan sıcak yiyeceklerin dondurulmamasını tavsiye ediyor. Mevcut bölmenin çoğunu kaplayana kadar nem salınır ve buzlanma oluşur . Sadece bu da değil, aslında dondurucunun asla boş olmaması, hacim oluşturmak için tüm alanları yiyecek veya su şişeleriyle doldurması önemlidir.

ev