Press ESC to close

Dondurucuyu 15 dakikada ve kase hilesiyle kazımadan sıyırın!

Dondurucuyu saatte 15 dakikada çözmenin bir püf noktası var, sayın!

Yapılması en sıkıcı ev işlerinden birinden bahsediyoruz ve yine de dedikleri gibi: “bu kirli bir iş, ama birinin yapması gerekecek”… Ve bu bize kalmış!

Yerleşik bir ön fonksiyona sahip olmayan modern bir dondurucuya sahip değilseniz (yani don oluşumunu önleyebilir veya oluşmaya başlar başlamaz hemen eritebilir), normalde kendinizi bir kazıyıcı ile donatırsınız ve boşalttıktan sonra çizmeye başlarsınız.

Yorgunluk, can sıkıntısı ve zaman kaybına ek olarak, bu işlem çok dikkatli yapılmazsa cihazdan ödün verme riski de taşır. Hassas döşeme yüzeyleri zarar görebilir!

Ancak dahiyane hilemizle, tüm bu sorunlar ortaya çıkmayacak çünkü hiçbir zaman dondurucunuz buz ve dondan kurtulmayacak, isabet olmadan!

Meraklı? Başlamak!

Dondurucuyu 15 dakikada ve kase hilesiyle kazımadan sıyırın!

Dondurucuyu 15 dakikada ve kase hilesiyle kazımadan sıyırın!

Dondurucuyu tüm içeriğinden boşaltmaya başlayın. Sahip olduğunuz her şeyin küçük ama eksiksiz bir listesini yapma fırsatını yakalayın. Hava geçirmez bir conta ile özel torbalara koyun ve soğuk tutmak için soğutulmuş bir torbaya koyun. Çeyrek saatten daha az sürse bile, gereksiz yere çözülmeye başlamalarını önlemek en iyisidir. Hala istenmeyen bakteriler geliştirebilirler! Öte yandan, bunları buzdolabında veya tükenen bir borsada saklarsanız, risk ortaya çıkmaz.

Yapılmış? Kusursuz! Bu noktada, kapatmak için cihazın fişini çekin. Zemini korumak için ayaklarının dibine bez ve havlu koyun ve su dolu bir tencereyi kaynatın.

Kaynamaya başlayınca dondurucu kapağını açın, kaynayan suyu bir kaseye dökün, içine koyun ve tekrar kapatın. Saatte 15 dakika bekleyin. Sıcaklık değişimi o kadar etkilidir ki buzu tamamen eritir ve süre dolduğunda tek yapmanız gereken fazla suyu kurutmaktır!

Kazımadan, ovalamadan, uzun süre beklemeden ve çaba harcamadan, dondurucunuz dondan arınmış ve tekrar saklanacak yiyecekleri almaya hazır olacaktır!

Harika, değil mi?!

ev