Yıllar geçtikçe dudak çevresindeki kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Yüz ifadelerinizin, öfkenizin veya kahkahalarınızın imzası olsalar da, bu kırışıklıklar utanç verici ve rahatsız edicidir. Dudak kenarlarına yerleşen ince çizgiler, zamanın yüzünüzdeki etkisini gözler önüne seriyor. Yüzünüzün bu kırılgan bölgesini canlandırmak istiyorsanız, gülüşünüze genç bir görünüm kazandırmak için neden doğal ürünlere yönelmiyorsunuz?

Daha genç bir dudak çevresi için hangi doğal ürünler?

Büyükannenin ilaçları harikalar yaratabilir ve en olgun cildi bile nemlendirmek ve beslemek için faydalı olabilir. Doğal içeriklerle dudak çevrenizin cildini şımartabilir ve garantili genç bir etki için pürüzsüzleştirebilirsiniz.

– Dudak çevresini nemlendirmek için muz özü

muz

Muz küspesi   doğal bir yaşlanma karşıtı tedavidir. Ve iyi bir nedenle, bu meyve potasyum, A, B, C ve E vitaminleri, amino asitler ve çinko bakımından zengindir. Ayrıca  muz, kırışıklıklara karşı savaşan ve cildin eşitlenmesine ve cildin nazikçe pul pul dökülmesine yardımcı olan antioksidanlar içerir .

Erdemlerinden yararlanmak için aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekir:

  • Olgun bir muzun posası
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Bir kapta iki malzemeyi karıştırın ve hazırlığı dudak çevresine uygulayın. 15 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Limonun kolajen oluşumunu desteklemeye yardımcı olan C vitamini içerdiğini unutmayın  . Bu maske, dudak çevresinde ikna edici sonuçlar elde etmek için bir ay boyunca haftada bir veya iki kez uygulanmalıdır.

– Dudak çevresindeki cildi beslemek için sızma zeytinyağı

sızma zeytinyağı

Antioksidanlar, A, D, E ve K vitaminleri içeriği nedeniyle zeytinyağı,  kırışıklıklarla savaşmak  ve cilt yaşlanmasını azaltmak için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesine ve yara izlerinin azalmasına yardımcı olur. Oleik asit içeriği, yüz kırışıklıklarını ve hatta dudak çevresindeki kırışıklıkları önemli ölçüde azaltmak için cildi derinlemesine nemlendirme ve besleme avantajı sağlar.

Kullanmak için akşam yüzünüzü temizledikten sonra uygulamanız yeterlidir. Yağ tamamen emilene kadar dudak çevresine dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu tedaviyi haftada 2 ila 3 kez tekrarlayarak dudak bölgeniz daha az kırışıklı bir iyileşme gösterecektir.

– Dudak çevresi kırışıklıklarını azaltmak için doğal yoğurt

Yoğurt, cildi sıkılaştırmaya yardımcı olan laktik asit içerir. Bilgi için, Yunan yoğurdu, özellikle B vitamini içeriği sayesinde cildi detoksifiye etmek için kozmetikte de popülerdir.

Kırışıklık önleyici bir bakım yapmak için   , bir yemek kaşığı sade yoğurdu birkaç damla limon suyuyla karıştırın. Dudak çevresine uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Ürünü yaklaşık on dakika etki etmesi için bırakın ve ardından ılık su ile durulayın. Haftada 3 kez kullanarak dudak çevresindeki cilt dolgunlaşacak ve pürüzsüzleşecektir.

güzel ağız

Günlük olarak dudak çevresine dikkat edin

Cilt ve saç güzelliği için lif, vitamin ve mineral yönünden zengin besinlerle sağlıklı ve dengeli beslenmenin gerekli olduğu unutulmamalıdır; meyve ve sebzeler bu nedenle garantili bir sonuç için tercih edilmelidir. Ayrıca  günde en az 1,5 litre su içerek yeterince nemli kalmak cildin şişkinliğini ve elastikiyetini korumak için çok önemlidir .

Bu ipuçlarını takip ederseniz dudak çevreniz daha pürüzsüz olacaktır. Ağzınız güzel, şehvetli olacak ve güven kazanacaksınız.