Dünyadaki en güçlü fungisit ve böcek ilacı şudur: Nasıl yapılacağını biliyor musunuz? Tamamen doğal bir şekilde! İhtiyacın olan şey bu.

Mantarlardan ve parazitlerden etkilenen bitki ve çiçeklerle mücadele etmek için bazen mantar ilaçlarına ve böcek ilaçlarına başvurmak gerekebilir. Her iki işlevi de yerine getiren ve her şeyden önce doğal olan tek bir ürünün nasıl yapılacağını biliyor musunuz? İhtiyacınız olan tek şey iki malzeme.

Bitkiler zararlılardan nasıl korunur?

İster deneyimli bir bahçıvan olun ister bahçıvanlığa yeni başlayan biri olun, bitkilerinizin mantar veya zararlı böcekler tarafından saldırıya uğradığını göreceksiniz.

Bazıları zararsızdır, bazıları ise özellikle tehlikelidir. Örneğin yaprak bitlerinin bitkiyi kanından mahrum bıraktığını ve hızlı davranılmadığı takdirde kısa sürede öleceğini biliyor muydunuz?

Görünüşte barışçıl salyangozlar bile aslında tehlikeli zararlılardır: Yaprakları ve sapları yerler, yeşil mücevherlerinizin sağlığını etkilerler. Bitkilerinizden mantarları ve zararlıları yok etmek için bir çözüm arıyorsanız okumaya devam edin.

Pek çok kişinin, özellikle daha az deneyimli kişilere sattığı, sorunu çözme vaadiyle zehirli veya kimyasal ürünlerin satın alınmasını tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine size dünyanın en güçlü fungisitini ve böcek ilacını yaratmak için kullanabileceğiniz süreci göstereceğiz. Tek yapmanız gereken iki malzemeyi almak. İşte bazıları.

Dünyadaki en güçlü fungisit ve böcek ilacı: sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var

Bitkilerinizi etkileyen mantar ve zararlılardan kurtulmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bugün size dünyadaki en güçlü fungisit ve böcek ilacını nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Sadece iki malzemeye ihtiyacınız var: alkol ve sarımsak! Hemen başlayalım. 6 diş sarımsağı ezip bir şişeye koyarak başlayın. Daha sonra yarısını yüzde 70 alkolle, diğer yarısını da suyla doldurun.

Doğal böcek ilacı nasıl yapılır?

Eğer evinizde varsa solüsyona 1 yemek kaşığı Marsilya sabunu eklemenizi öneririz. Şişeyi kapakla kapattıktan sonra karışımı kuvvetlice çalkalayın ve sarımsakların en az bir saat bekletin.

Bu sürenin sonunda elde ettiğiniz solüsyonu bitkilerinizin yapraklarına ve toprağa püskürtün: Dünyanın en güçlü fungisit ve böcek ilacı işlevini mükemmel bir şekilde yerine getirecektir.

Bu ev yapımı ürün özellikle beyaz sinekleri, eşekarısı, uğur böceklerini, karıncaları ve sümüklü böcekleri kontrol etmede etkilidir. Aşırı sıcak veya soğuktan uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın (örn. K444444444444444444).

Bu ev yapımı ürün özellikle beyaz sinekleri, eşekarısı, uğur böceklerini, karıncaları ve sümüklü böcekleri kontrol etmede etkilidir. Aşırı sıcak veya soğuk herhangi bir kaynaktan (örneğin buzdolabı) uzakta, kuru ve serin bir yerde saklanan bu çevre dostu kovucu, 6 haftaya kadar dayanabilir.

Sarımsak sadece vücudumuz için değil aynı zamanda bitkilerin sağlığını da koruyan olağanüstü özelliklere sahip bir maddedir. Doğal bir böcek ilacı ve mantar ilacıdır. Alkol ise sarımsağın tüm özelliklerinden yararlanabilen güçlü bir çözücüdür.

Ayrıca bu çözümü deneyin ve uzun vadede bitkilerinizi yalnız bırakan mantarları, böcekleri ve parazitleri unutun. Elbette doğa her zaman her şeyi düşünür ve bitkilerimize daha iyi bakmamıza yardımcı olacak birçok doğal çareyi bize sunar.

Mesela neem yağını hiç duydunuz mu? Topraktaki solucanları ve larvaları yok edebilen doğal bir böcek ilacıdır. Bahçe mağazalarından veya fidanlıklardan satın alabilirsiniz.

Daha da ekolojik ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız bu tarifi göz ardı edemezsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler şunlardır: nane, kül, sarımsak, tütün, Marsilya sabunu.

Tüm bu malzemeleri nasıl birleştiririm?

  • Bir litrelik şişeye 15 adet doğranmış nane yaprağı, bir yemek kaşığı kül, 2 diş doğranmış sarımsak, biraz tütün ve bir yemek kaşığı Marsilya sabunu koyun.
  • Bu karışımı iyice çalkalayın ve buzdolabında en az 24 saat bekletin. Bu sürenin sonunda süzün ve bitkilerinizin yapraklarına ve toprağına dökün. Bu çözüm, çeşitli böcek ve parazitlerden hızla kurtulmanızı sağlar.

Toz kükürt aynı zamanda bitkilerinizin toprağına döküldüğünde “bağışıklık sistemini” güçlendirmeye ve onları haşere saldırılarına karşı daha dirençli hale getirmeye yardımcı olan doğal bir maddedir. Bu ürünle özellikle pireleri, keneleri, larvaları ve hatta mantarları unutabilirsiniz.

  • Yumurta kabukları da doğal atıktır. Bitkilerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olurlar. Evet, bunlar yeşil mücevherlerinizin hızlı büyümesini garanti eden ekolojik gübrelerdir ancak aynı zamanda doğal bir iticidirler.
  • Yumurta kabukları solucanları, sümüklü böcekleri ve tırtılları bitkilerden uzak tutar. 24 saat kurumasını bekleyin, ezin ve bitkilerinizin toprağına yayın: bir dakika içinde parazitleri öldüreceksiniz!