Dünyadaki en güçlü fungisit ve insektisit şudur: Bunu nasıl yapabileceğinizi biliyor musunuz? Tamamen doğal bir şekilde! İşte ihtiyacın olan şey.

Dünyanın en güçlü fungisit ve insektisit

Mantar ve parazitlerin saldırdığı bitki ve çiçeklerle ilgilenmek için bazen fungisitlere ve böcek ilaçlarına başvurmak gerekir . Her iki işlevi de yerine getiren ve her şeyden önce doğal olan tek bir ürünün nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var.

Bitkileri zararlılardan nasıl korursunuz?

Uzman bir bahçıvan veya acemi bir yeşil başparmak olmanız fark etmez : bitkilerinizin mantar veya parazitler tarafından saldırıya uğradığını siz de gördünüz .

Yaprak parazitleri

Bazıları zararsızdır, bazıları ise özellikle tehlikelidir . Örneğin, hızlı hareket etmezseniz kısa sürede ölen bitkinin can damarını yaprak bitlerinin emdiğini biliyor musunuz?

Huzurlu görünen salyangozlar bile aslında tehlikeli asalaklardır : Yeşil mücevherlerinizin sağlığını etkileyen yapraklar ve gövdelerle beslenirler. Bitkilerinizden mantar ve parazitlerden kurtulmak için bir çözüm arıyorsanız okumaya devam edin.

Birçoğunun özellikle daha az deneyimli kişilere sorunu çözme vaadiyle sattığı zehirli veya kimyasal ürünleri almanızı tavsiye etmeyeceğiz . Bunun yerine size dünyadaki en güçlü fungisit ve insektisit yapmak için izlemeniz gereken prosedürü göstereceğiz . Sadece 2 malzeme almanız gerekiyor. İşte hangileri.

Dünyanın en güçlü fungisit ve insektisit – sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var

Bitkilerinize saldıran mantar ve parazitlerden kurtulmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bugün dünyadaki en güçlü fungisit ve insektisitlerin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz .

Sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var : alkol ve sarımsak ! Hemen başlayalım. İlk önce 6 diş sarımsağı ezin ve bir şişeye koyun. Ardından, yarısına kadar 70 derecelik alkol ve yarısına kadar su ile doldurun .

Doğal böcek ilacı nasıl yapılır?

Eğer evinizde varsa solüsyona 1 yemek kaşığı Marsilya sabunu da eklemenizi öneririz . Şişeyi kapağı ile kapattıktan sonra karışımı kuvvetlice çalkalayın ve sarımsağı en az bir saat bekletin .

Bu süreden sonra elde ettiğiniz solüsyonu bitkilerinizin yapraklarına ve toprağa püskürtün : Dünyanın en güçlü fungisit ve insektisitleri işini mükemmel bir şekilde yapacaktır.

Kendi kendine yapılan bu ürün özellikle beyaz sinek, yaban arısı, uğur böceği, karınca ve sümüklü böceklerden kurtulmada etkilidir. Kuru ve serin bir yerde , ısı kaynaklarından veya aşırı soğuktan (örneğin buzdolabı) uzakta saklanırsa , bu ekolojik itici 6 haftaya kadar dayanabilir.

Sarımsak sadece vücudumuz için değil, bitki sağlığını korumak için de olağanüstü özelliklere sahip bir maddedir . Doğal bir insektisit ve fungisittir . Alkol ise sarımsağın tüm özelliklerinden yararlanabilen güçlü bir çözücüdür.

Bu çözümü kendiniz uygulamaya çalışın ve sonunda bitkilerinizi rahat bırakacak olan mantarları, böcekleri ve parazitleri unutabileceksiniz . Açıkçası doğa her zaman her şeyi düşünür ve bitkilerimize daha iyi bakmamızı sağlamak için birçok başka doğal çareyi emrimize sunar.

Örneğin Neem yağını hiç duydunuz mu ? Topraktan solucan ve larvaları uzaklaştırabilen doğal bir insektisittir . Bahçe mağazalarından veya fidanlıklardan satın alabilirsiniz.

Daha da ekolojik ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız , bu tarifi yapmaktan vazgeçemezsiniz. İşte ihtiyacınız olacak malzemeler: nane, kül, sarımsak, tütün, Marsilya sabunu.

Tüm bu malzemeleri nasıl birleştireceğiz? Bir litrelik şişeye 15 adet kıyılmış nane yaprağı, bir kaşık kül, 2 diş kıyılmış sarımsak, biraz tütün ve bir kaşık Marsilya sabunu ekleyin.

Bu karışımı iyice çalkalayın ve en az 24 saat buzdolabında dinlendirin . Ardından bu süre sonunda süzün ve bitkilerinizin yapraklarına ve toprağına dökün . Bu çözümle çeşitli böcek ve parazitlerden hızla kurtulacaksınız.

Toz halindeki kükürt aynı zamanda , bitkilerinizin toprağına döküldüğünde parazit saldırılarına karşı daha güçlü hale gelecek olan “bağışıklık sistemlerini” güçlendirmelerine yardımcı olan doğal bir bileşendir. Bu ilaçla özellikle pire, kene, larva ve hatta mantarları unutabileceksiniz.

Yumurta kabukları da doğal bir atık maddedir . Bitkilerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olurlar. Evet, yeşil mücevherlerinizin aniden büyümesini garanti eden ama aynı zamanda doğal bir itici olan ekolojik gübrelerdir .

Yumurta kabukları özellikle solucan, sümüklü böcek ve tırtılları bitkilerden uzak tutar . 24 saat kurumaya bırakın, doğrayın ve bitkilerinizin toprağına yayın: Bir dakikada haşerelere güle güle!