İşte   bilinmeyen bir bileşenle duş ve musluklardaki kireci nasıl temizleyeceğiniz , kolay bulunabilen ve çok etkili!

Duşta ve muslukta kireçle savaşmak için: sitrik asit kullanın.

Ev temizliği söz konusu olduğunda, musluklar, duşlar, çelik yüzeyler kireç biriktirme eğilimindedir. Musluğumuzdan çıkan su kireçten zengin ise suyla temas eden yüzeylerde topaklanma eğilimi gösterir.

duş akışı

Sitrik asit ile duş ve muslukların kireçten arındırılması

Ancak bunu etkili bir şekilde gidermenin bir yolu var: sitrik asit!

Sitrik asit sadece bulaşık ve çamaşır makinelerini temiz tutmamıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir kireç çözücüdür. Kireç oluşumunu azaltmak ve güzel bir parlak yüzey elde etmek için nasıl kullanabileceğimizi görelim.

sitrik asit

Sitrik asit ve damıtılmış su

İlk yöntem, 150 gram sitrik asidin bir litre deiyonize suda (damıtılmış su olarak da adlandırılır) çözülmesini içerir. Daha sonra solüsyonu bir sprey şişesine dökün ve temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün.

Musluğa gelince, genellikle üzerine sitrik asit çözeltisini doğrudan püskürtmemek en iyisidir, özellikle musluğun çevresinde mermer veya taş yüzeyler varsa, bu yüzeyler asitten zarar görebilir.

Bu durumda ürünü bezin üzerine püskürtmek ve ardından bölgeyi bezle silmek en iyisidir.

Duş ise, solüsyonu camın üzerine püskürtebilir ve birkaç dakika oturmasını sağlayabilirsiniz. Ardından mikrofiber bir bezle silin, ardından işi bitirmek için başka bir kuru bezle silin.

beyaz sirke kasesi

Beyaz sirke de etkilidir.

Sıradan sirke, muslukların parlatılmasında çok etkili olabilir, ancak konu çelik ve vitrayların buğulanması söz konusu olduğunda daha da etkilidir.

Duşta kullanırsak mikrofiber bezle silmek daha iyidir. Suyumuz kireçli ise, bezin üzerine biraz beyaz sirke döküp duşta camın üzerine silebiliriz: bu bize hızlı bir temizlik sağlayacaktır.

Ancak kusursuz bir iş için Marsilya sabun talaşını bir bardak sirke ile bir kovaya dökebilirsiniz.

ev