Duş kutusunun camındaki kireç taşından kurtulmak imkansız mı görünüyor? Bu doğal çare ile çok az dakikanızı alacaktır.

Duştan önce ve sonra temizleyin

Duş kabinini temizlemek ve kireci yok etmek için ideal olan birkaç küçük numara var. Duştan sonra tüm su dışarı atılmadığında günden güne oluşan bir tezahür. Çoğu durumda durumu iyileştirmek yerine daha da kötüleştirebilecek kimyasallara yöneliriz. Temizlik uzmanları, kireci ortadan kaldırmak ve duşu tepeden tırnağa tamamen temizlemek için optimal bir çözüm oluşturan, birlikte karıştırılan doğal bileşenlere önem verir .

Duşu kireçten nasıl korursunuz?

Banyo elemanları ve hatta duş camı genellikle birikmiş kireçle doludur. Bu, bir odanın içinde biriken nemi karşılayan su damlacıkları nedeniyle oluşur.

kireçtaşı cam duşakabin

Bu sinir bozucu kabuklanmayı gidermek için hangi malzemeleri kullanacağınızı öğrenmeden önce, kutuyu kullandıktan sonra kullanabileceğiniz bazı püf noktaları var.

Tüm duş kabinini tamamen kurulamak için temiz, kuru bir sünger alın ve su izi bırakmayın. Uzun vadede küfe de dönüşebilen kireç taşının oluşmasındaki ana sebep tam olarak bunlardır .

Duş camından kireci çıkarmak: doğal içerikler

Doğal ilaçlar, camdaki tüm kireç kalıntılarını gidererek duşun temizlenmesine yardımcı olur . Bahsedildiği gibi, beyaz patine, kutuyu kullandıktan sonra oluşan klasik damlacıklar olan artık su ortadan kaldırılmadığında oluşur. Nem ve ısı, kuruyan ve çıkarılması zor olan bu patinayı oluşturmak için bir araya gelir.

Kullanılacak malzemeler tamamen doğaldır , yani:

  • 4 yemek kaşığı beyaz şarap sirkesi;
  • 1 yemek kaşığı hidrojen peroksit;
  • 1 yemek kaşığı limon suyu;
  • 1 yemek kaşığı kabartma tozu.
kalker maddeler

Maddeyi yaratmanın iki yöntemi vardır. Birincisi, tüm doğal ilaçları bir tencerede kaynatmayı, soğumaya bırakmayı ve bir sprey şişesiyle bir kaba dökmeyi içerir.

İkinci yöntem, bileşenlerin birlikte karıştırılmasını ve soğuk olarak doğrudan sprey şişesiyle kabın içine dökülmesini gerektirir. Her halükarda kireci yok etmek ve duş kabinini dezenfekte etmek için ideal bir madde elde edilmiş olacaktır. Doğrudan duş camına püskürtün ve yaklaşık 5 dakika etki etmesi için bırakın (veya kireç çok kabukluysa daha fazla).

Hemen ardından nemli bir bezle silin ve kabuklanmayı tamamen giderin. Durulayın ve tekrar kireç oluşumuna neden olabilecek tüm su damlacıklarını temizlemek için temiz, kuru bir bezle silin. Bu doğal temizleyici her gün kullanılabilir, herhangi bir kontrendikasyon yoktur. Ancak, her zaman üreticinin kutuyu oluşturmak için kullanılan malzemelerle ilgili talimatlarını okuyun.

ev