Duşta belli bir hijyen seviyesini korumak için oldukça etkili bir doğal çözümü tercih edebilirsiniz.

Duşta sprey şişesi

Evinizi doğru bir şekilde temizlemek ve dezenfekte etmek, sağlıklı bir çevrede yaşamak için şüphesiz oldukça sık yapılması gereken bir faaliyettir. Dahası, misafirleri her zaman mükemmel, düzenli ve hoş kokulu bir evle ağırlamak kesinlikle pek çok kişinin arzuladığı bir hedeftir. Ancak evin normal temizliğin yeterli olmadığı ve kir, toz, küf vb. tüm izleri ortadan kaldırmak için daha derine inmeniz gereken alanlar vardır. Örnek vermek gerekirse banyoyu dezenfekte etmek şüphesiz diğer odalara göre daha fazla çaba gerektirir. Aslında banyoda nem seviyesi daha yüksektir ve zamanla bazı köşelerde kabuklanma ve küf oluşması olağandışı bir durum değildir.

Bu yöntemle duş her zaman temiz kalır: küf ve kireç oluşumuna son

Çoğu zaman kir ve kireç , banyodaki nemin en yoğun olduğu alanlardan biri olan duşu etkiler. Herkesin hayali, filmlerde ve dizilerde gördüğünüz gibi, her zaman aydınlık, temiz ve ışıltılı bir duşa sahip olmaktır.

Duş

Ne yazık ki çok farklı bir gerçeklikle uğraşmak zorundayız, çünkü çoğu zaman kir, küf ve kireç halkaları oluştuğu için duşu iyice temizlemek zorunda kalıyoruz .

Duşun her köşesini dikkatlice temizledikten sonra bile kendimizi başladığımız yerde bulduğumuzu fark ettiğimizde hayal kırıklığı başlar. Uzun lafın kısası, duşu sterilize etmenin artık çok az , hatta bazen sıfır sonuç getirdiği bir noktaya ulaşıyoruz .

Duşta ortaya çıkan bu kirin sorumluluğu, her şeyden önce , duş fayanslarında ve ayrıca duşun cam kapısında çizgiler oluşturan sabun köpüğüne atfedilebilir .

Neyse ki, miktar bu kadar yüksek görünse bile bu kirle mücadele edecek çözümler var. İhtiyacımız olan tek şey evde sıklıkla bulunan iki malzeme; sirke ve bulaşık deterjanı .

Bir sprey şişesi alıp içine kabı dolduracak şekilde sirke ve suyu eşit oranda koyalım. Bu adım tamamlandıktan sonra karışıma birkaç kaşık bulaşık deterjanı ekliyoruz ve ardından karışımı kolaylaştırmak için her şeyi karıştırıyoruz.

Sirke ve bulaşık deterjanı ile yeniden parlayacak

Bu yapıldıktan sonra duşumuzu detaylı bir şekilde temizlemek için bu çok etkili çözümden yararlanabiliriz. Sprey şişesini kullanarak duş kapılarına ve ayrıca fayanslara yeterli miktarda sıvı püskürteceğiz .

Duşu temizle

Püskürtme işlemi tamamlandıktan sonra artık kiri temizlemeye devam etmeliyiz. Yumuşak bir sünger alıp solüsyonu püskürttüğümüz yerden geçirmeye başlıyoruz.

Bulaşık deterjanının iyi bilinen bir yağ giderme işlevi vardır; sirke ise genellikle dezenfekte etmek için kullanılır. Bu iki unsurun birleşimi lekelerin ve izlerin süngerle silinerek kolaylıkla çıkarılmasını sağlayacaktır.

Bu işlemi belirli sıklıkta tekrarladığımızda artık duşumuzda   küf, kir ve kireçle uğraşmak zorunda kalmayacağız .

ev