Artık dış mekanlarımızın tadını çıkarabildiğimize göre, bahçenin duvarlarında ve terasın fayansları arasında yosun varlığı hemen göze çarpıyor. Ve sorun sadece ve sadece estetik değil.

Bu sebzeler nemi tutar ve ayrıca uzun vadede çimentonun sıkılığını tehlikeye atabilir. Sonuç?! Fayanslar ve duvarlar parçalanır ve pul pul dökülür, bu da üzerinde durdukları alanları daha az stabil hale getirir.

Çok fazla zaman kaybedemeyiz, sorunu kökünden ortadan kaldırmak için mümkün olan en kısa sürede harekete geçmeliyiz, bu durumda çok uygun!

Sadece doğal ilaçlar kullanarak nasıl yapılacağını görelim. Bu şekilde, evimizin dışındaki alanı, zararlı toksik endüstriyel zehirleri solumadan, etkili evet, ancak sağlığımız ve çevre için çok tavsiye edilmeyen tam bir güvenlik içinde yaşayabileceğiz.

Duvarlarda ve fayanslar arasında yosun: Ondan kurtulmak için bu ilaçları kullanıyorum

Yosun, zeminlerin ve yolların çatlakları arasında süründüğünde, onları kaygan hale getirir ve derinlemesine nüfuz ederek çatlayana kadar bozar.

Açıkçası, aynı risk, parçalanabilen ve tehlikeli olabilen duvarcılık için de geçerlidir: sıva soyulur ve hızla bozulur.

Bununla birlikte, beyaz sirke ve kaba tuz sorunu çözebilir: toksik değildir, ancak etkili bileşenlerdir.

Birini veya diğerini yosunun üzerine dökün ve en az 24 saat bekletin, ardından demir bir fırça ile kazıyın. Yağmur yağdığında bunu yapmayın: su, etkisiz hale gelene kadar etkiyi seyreltir.

Pişmiş toprak ve mermer gibi gözenekli malzemeler üzerinde çalışmanız gerekiyorsa, asidik bileşenlerden kaçının ve aşağıdakilere dayalı bir karışım hazırlayın:

  • 1 yemek kasigi kabartma tozu
  • 2 su bardağı sıvı Marsilya sabunu
  • 1 litre su.

İçine dökün ve oturmasına izin verin.

Eklemler için seyreltilmemiş votka kullanın. Alkol serpin, ardından kaynar suyla yıkayın. Soğumasını bekleyin, ardından kazıyın.

Doğal ilaçlarla yosun veya liken ve alglerden hala kurtulamıyorsanız, çamaşır suyunu deneyebilirsiniz.

Maske ve eldiven giyin, ardından etkilenen bölgelere saf olarak dökün. Son olarak, zemini sıcak suyla yıkayın.

Ve dışarıda korkmadan yaşamakta özgür olacaksınız!

ev