Her sabah kahvaltıda iki dilim tost yiyorsanız veya ekmeğinizi kızarmış ve çıtır gibi seviyorsanız, tost makinenizin çıplak gözle görülemeyen kırıntılar ve siyah noktalarla dolu olması çok muhtemeldir. .

Bunu önlemek için ekmek kızartma makinenizi temizlemek için birkaç basit ipucu uygulayabilirsiniz.

Tost makinesini temizlemeden önce birkaç kontrol:

Öncelikle ekmek kızartma makinesinin prize takılı olmadığından ve ellerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun, ardından genellikle kırıntıların düştüğü tepsiyi boşaltın. Biraz su ve sabunla temizleyin. Ardından kırıntıların geri kalanını çıkarmak için ekmek kızartma makinesini hafifçe sallayın.

tost makinası

Tost makinesinin içini temizleyin

Ekmek kızartma makinenizin içini    temizlemek için ulaşılması zor bölgeleri temizlemek için eski bir diş fırçası kullanmak iyi bir fikirdir.

Tuhaf görünse de, kaba tuz bu durumlarda çok pratik bir elementtir. Yuvaya taktıktan sonra cihazı tekrar sallayın, bu hile ile içeriye sıkışan kömürleşmiş kırıntılar kolayca dökülür.

ekmek kızartma makinesi1

Tost makinesinin dışını temizleyin

Dışarıda, sonucu daha da iyileştirmek için tost makinesi plastik veya biraz sirke ise bir kaşık  kabartma tozu   suyla ovalayın. Paslanmaz çelik durumunda, cam temizleyici iyi bir seçenektir.

Bu basit adımları izleyerek ekmek kızartma makineniz yeni gibi temiz olacaktır.

ev