Evinize güzel kokular sürmenizi sağlayacak doğal bir numara var: Elektrikli süpürge için kendin yap kristaller. Neyle ilgili.

kristal elektrikli süpürge

Süpürme , hepimizin, belki de günde birden fazla yaptığımız günlük bir harekettir. Garip gelebilir ama günümüzde tıpkı elektrik süpürgesini süpürür gibi ortama hoş kokular salarak evi güzel kokulandırmak mümkün . 

O nasıl çalışır

Bu ikisi bir arada etki , elektrikli süpürge torbasına özel parfümler konularak elde edilebilir . Birçoğu sıvı, çubuk veya kompakt olsun, yapay parfümler kullanır . Bununla birlikte, tüm sentetik maddeler gibi, bu parfümler de her zaman sağlıklı değildir ve bazen sağlığınız için kötü olabilir . Bununla birlikte, doğal alternatifler de var : elektrikli süpürgeye yerleştirilecek kokulu kristallerin nasıl oluşturulacağını görelim . 

Elektrikli süpürgeniz için DIY kristalleri yapmak için neye ihtiyacınız var?

Elektrikli süpürgeyle evinize parfüm katacak doğal kristaller yapmak çok basittir . Bunu yapmak için, genellikle tüm mutfaklarda bulunan ucuz ve kolayca bulunabilen malzemelere ihtiyacımız var . Özellikle ihtiyacımız olacak: 2 yemek kaşığı kaba tuz , yarım çay kaşığı bikarbonat ve 1 çay kaşığı tercih ettiğimiz uçucu yağ .

Elektrikli süpürge

Neden tam olarak bu bileşenler ? Her şeyden önce kaba tuz , bizim durumumuzda elektrikli süpürgenin içinde soluduğumuzdan kaynaklanan hoş olmayan kokuları tutmada mükemmel bir yardımcıdır . Ayrıca her zaman aynı özellikte olan tuz , uçucu yağın kokusunu emecek ve mükemmel bir şekilde yayılmasına yardımcı olacaktır .

Kabartma tozu ne olacak ? Büyük miktarlara ihtiyacımız yok ama elektrikli süpürgenin içine giren az miktarda bikarbonat, çantada kötü kokuların birikmemesini sağlıyor .

Uçucu yağ, bu doğal tarifin temel maddesidir : Elektrikli süpürgeyle süpürüldüğünde eve yayacağımız kokuyu belirleyen unsur kesinlikle budur . Ve sonra en çok tercih ettiğimizi seçerek eğlenebiliriz . Herhangi bir esansiyel yağı kullanmadan önce , herhangi bir alerji veya aşırı duyarlılık olup olmadığını kontrol etmek önemlidir . Ayrıca, miktarlar her zaman üreticinin talimatlarına göre dozlanmalıdır . 

Elektrikli süpürgeniz için kendi kristallerinizi nasıl yapabilirsiniz?

İhtiyacınız olan her şeyi bir kenara ayırdıktan sonra , kristalleri hazırlamak çok basittir. Tuzu ve uçucu yağ damlalarını eklediğimiz bir kaseye ihtiyacımız olacak . Bu yapıldıktan sonra birkaç dakika karıştıralım . Amaç, esansiyel yağ damlalarının tuzu emmesini sağlamak ve böylece kokuyu da emmesidir .

Elektrik süpürgesi ile evi güzelleştirmek

Bu noktada kabartma tozunu karışımımıza ekliyoruz . Her şeyi tekrar karıştırıyoruz ve oyun bitiyor. Şimdi tek yapmamız gereken doğal kristallerimizi elektrikli süpürge torbasına yerleştirmek . Torbanın içine elle yerleştirmeye özen gösterilmesi önemlidir : kristaller emilmemelidir . Aslında durum böyle olsaydı, elektrikli süpürgenin tıkanma riski olurdu .

Doğal parfümörlerimiz yerleştirildikten sonra , seçtiğimiz  hoş kokunun ortama salınması için tüm evi süpürmeniz yeterli olacaktır .

Varyantlar

Anlattığımız kristallerin herhangi bir nedenle yapılamaması durumunda aynı parfümlü etkiyi elde etmenin alternatif yolları vardır . Örneğin defne yaprağı kullanılabilir . Kesilip elektrikli süpürge torbasına konulan bu bitkinin yaprakları tüm eve tazelik hissi verecektir .

Aynı şey, meyvemsi bir etki için kurutulmuş narenciye kabukları kullanılarak da yapılabilir . Yine, evi gerçekten basit bir şekilde kokulandırmak için, sadece bir kaşık talk pudrası em . Son olarak, elektrikli süpürge torbasına narenciye ve defne yerine lavanta dalları veya küçük çiçek parçaları yerleştirilebilir . Koku garantilidir !

ev