Eski ve hatta lekeli bir çarşaftan masanızı süsleyecek nesneler oluşturarak herkesi suskun bırakabilirsiniz. İşte nasıl yapıldığı.

Bir çarşafı yeniden kullanın

Kimin evinde atmaya cesaret edemediği eski bir çarşafı yoktur ? Artık sorun değil : onu atmak yerine , masanızı süsleyecek güzel kendin yap nesneleri yaparak eğlenmek için kullanabilirsiniz .

Spesifik olarak, eski bir çarşafı kullanarak bir peçete tutacağı oluşturabilirsiniz , ancak aynı teknikle bir ekmek sepeti ve her lokantaya yerleştirmek üzere küçük bireysel peçete halkaları yapabilirsiniz . Tüm bunları oluşturmak kolaydır ve çok az araç gerektirir, ancak masanıza sıra dışı ayrıntılar ekleyerek eski bir kumaşı geri dönüştürmenize olanak tanır . Nasıl yapıldığını görelim.

Eski bir çarşaftan peçete tutacağı yapın

Eski bir çarşaftan peçete tutacağımızı oluşturmak için makasla şeritler keserek başlıyoruz veya alternatif olarak yırtabiliriz. Daha sonra altlık olarak kullanacağımız bir tahta parçası alıyoruz ve bir kağıdın üzerine peçete tutacağımıza vermek istediğimiz şekli , örneğin bir elma çiziyoruz .

Levhayı ahşaba iyi yapışması için yapışkan bantla sabitliyoruz, ardından elmanın ana hatlarını oluşturacak şekilde düzenleyeceğimiz küçük çivileri alıyoruz . Çivileri tahtaya çekiçle çakıyoruz . Çok derine inmelerine gerek yok , önemli olan yerlerine iyice oturmaları ve hareket etmemeleri. Çivileri çekiçle çakarken sabit tutmak için , parmaklarınızı yaralamamak için pense kullanmanız tavsiye edilir , hatta tırnakları kesmek için olanlar bile .

Bu noktada mandalların iyi sabitlendiğinden ve hareket etmediğinden emin olalım , bu daha sonra işimize yarayacak çok önemli bir adımdır. Sonra bir şeffaf film tabakası alıp elmanın üzerine yayıyoruz , tırnaklara yapıştırıyoruz . Son olarak sacın kenarlarına  maskeleme bandı uygulayarak her şeyi sağlamlaştırıyoruz .

Eski bir sayfayı yeniden kullanma

Şimdi çarşaftan kestiğimiz şeritlerden birini alıp ilk tırnağa bağlayalım ve diğer tırnakların arasına zikzak çizerek elmanın dış hatlarını oluşturacak şekilde yayalım . Şimdi meyvenin merkezini düşünmenin zamanı geldi , bu yüzden diğer kumaş şeritleriyle, her şeridi bir çivinin etrafından geçirerek örgüler oluşturuyoruz , böylece bunlar elmanın merkezinde kesişiyor .

Kumaşı aşağı doğru , mümkün olduğunca ahşap yüzeye yaklaştırmayı unutmayalım , çünkü daha sonra çivi başlarının serbest kalması gerekecek . Merkezi arsa hazır olduğunda bitirelim: elmanın  ana hatlarını güçlendirerek ilk adımı tekrarlıyoruz.

Peçetelik: temel

Bu noktada su , vinil yapıştırıcı ve tercih ettiğimiz renkte akrilik boya ile donatalım . Her şeyi küçük bir kasede karıştırın ve tüm kumaşı iyice emdirmek için karışımı elmayı fırçalamak için kullanın . 24 saat kurumaya bırakıyoruz ve tamamen kuruduğunda çivileri çıkarıyoruz , her zaman pense ile bize yardım ediyoruz .

Şimdi bandı çıkarabilir ve filmi ahşap tabandan kaldırabiliriz. Filmin tüm konturunu kesiyoruz ve ardından tüm kalıntıları temizleyerek bitiriyoruz . Elmamız biraz sert olabilir ama tam istediğimiz sonuç. Şimdi elmanın arka yüzünün durumunu kontrol edelim : Beyaz kumaş kalıntıları kalmışsa boyayıp kurumaya bırakıyoruz. 

diy peçetelik

Başka bir elma oluşturmak için şu ana kadar izlenen tüm adımları tekrarlıyoruz . Her iki parça da kuruduktan sonra üzerine monte edilecekleri tabanı oluşturalım. Buzlu çubuklarda bulduğumuz gibi bazı tahta çubuklara ihtiyacımız olacak . Sıcak tutkalla elmanın alt ucuna bir çubuk yapıştırıyoruz . Bu tabanın stabilitesini güçlendirmek için daha sonra elma ile çubuk arasına bir kumaş parçası sarıyoruz , vinil yapıştırıcı ile fırçalıyoruz ve kumaş parçasını yapmak için de boyuyoruz.daha sağlam

Son olarak tahta çubuğu sadece akrilik boya ile boyuyoruz . Aynı işlemi elmanın diğer yarısı için de yapıyoruz . Tabanı oluşturmak için iki kısa çubuk alıp birbirinden belirli bir mesafeye dikey olarak yerleştiriyoruz : bunlar tabanımızın ayakları olacak. Ardından, yatay olarak düzenleyerek ve üzerlerini PVA yapıştırıcı ile kaplayarak 3 kat daha uzun çubuklar oluşturuyoruz . Son olarak ortasına bir çubuk daha yapıştırıyoruz , diğer ikisine de elmaların tabanlarını yapıştırıyoruz..

Eski bir sayfayı yeniden kullanma

Tabanı da akrilik boya ile boyuyoruz ve peçetelik hazır sadece son rötuşlar eksik . 

Bitiricilik

Kural olarak, elmanın sapında küçük yapraklar vardır. Öyleyse gidip onları oluşturalım . Eski çarşafımızdan 3 parça kumaş alıp su, yapıştırıcı ve boya karışımına batırıyoruz . Sonra onları sıkıp bir film tabanına yayıyoruz . 3 parçayı üç katlı bir yüzey elde edecek şekilde üst üste getiriyoruz ve tamamen kurumaya bırakıyoruz .

Bu yüzey kuruduktan sonra 4 yaprağımızı çizip kesip 2’şer yapıştırıyoruz Daha sonra sıcak silikon kullanarak elmaların üst uçlarına yapıştırabiliriz .

Şimdi sadece bazı renkli detaylar eklememiz gerekiyor elmaların yüzeyini başka bir renkteki, tercihen daha koyu yeşil olan akrilik boyayla fırçalayalım . Daha sonra ince bir fırça yardımıyla yaprakların detaylarını çizip konturun üzerinden geçiyoruz . Son olarak, kuru bir fırça kullanarak tüm yüzeye biraz daha vinil yapıştırıcı geçirelim .

Bu noktada eski bir çarşafla yaptığımız peçetelik hazır!

ev