Rekor sürede temiz ve kokulu tuvaletlere sahip olmak mümkündür. Bu çok etkili numara için eski bir çorap çok yardımcı olabilir. Kesin olan bir şey var: Bu müthiş yöntem olmadan yapamayacaksınız!

Muhteşem bir D sistem tekniği ile klozetinizi dezenfekte etmek ve tazeliğini geri kazandırmak mümkün. Ve haklı olarak, basit bir çorap, odada kalıcı bir güzel koku bırakmanın yanı sıra kiri temizlemenize de yardımcı olabilir.

Bir çorap neden temiz ve kokulu tuvaletlere sahip olmaya yardımcı olur?

Tuvaletteki mikropları, mikropları ve kiri yok etmek için eski bir çorap size yardımcı olabilir. Tuvaletlerin ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, kendinize bir antibakteriyel sabun da sağlamanız gerekecektir.  Bu ürün küflenmeye, kötü kokulara ve kireçtaşı oluşumuna meyilli bu yüzeye  parfüm verirken   kokuyu gidermeye hizmet edecektir .

 

renkli sabun

Tuvaletinizde hoş bir kokuya sahip olmanızı sağlayan bu yöntem nasıl kullanılır?

Tuvaletinizde güçlü temizlik etkisi için eski bir çorap alın ve sabunu çorabın dibine koyun. Temizleme ürününe ulaşana kadar ikincisini dikey olarak kesin. Ardından, bir torba oluşturmak için çorabın iki kesik ucunu birleştiren bir düğüm atın. Bir desteğe yerleştireceğiniz oluşan düğüm ile çorabı sarnıcın içine asın. Her çektiğinizde, tuvaletlerinizi parfümlerken temizlersiniz.

ev Bakımı

Tuvalette kötü kokuları önlemek için edinilmesi gereken alışkanlıklar nelerdir?

Tuvaletlerinizin temiz kokması için oda kokularına yatırım yapmanıza gerek yok. Kir ve kötü kokuların ortaya çıkmasını önlemek için yapabileceğiniz birçok şey var. Bu, odayı havalandırmakla başlar, ancak   küf oluşumunu önlemek   için ıslak havluları güneşte dışarıda bırakma  alışkanlığını da edinir . Bu ev işi için giderlerin temizlenmesi ve sepetlerin yıkanması esastır.

Tuvalet lekelerinden kurtulmanın çevre dostu püf noktaları var

Tuvaleti temizlemek ve kötü kokuları gidermek için ev ürünleri olmadan da yapabilirsiniz. Bu sıra dışı yöntemler, temiz ve parlak bir klozete sahip olmanıza yardımcı olacaktır .

1-Tuvaletleri temizlemek için kolalı soda

Kolalı sodanın temizlik yapmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Ve iyi bir nedenle, klozet üzerindeki tartar izlerine karşı ürkütücüdür. Temiz bir kaseye sahip olmak istiyorsanız , bu gazlı içeceği çerçevenin etrafına ve vazonun içine dökün. Ürünün bir saat etki etmesine izin verin. Tek yapmanız gereken bir fırça ile ovmak ve sifonu çekmek. Seramik sağlam olana kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz.

2- Tuvaletleri dezenfekte etmek için beyaz sirke

Beyaz sirke, tüm evi etkili bir şekilde temizlemek için bir bileşendir.    Solunması solunum yollarını etkileyebilecek ağartıcıya sağlıklı bir alternatiftir.  Bu asit çözeltisi, özellikle çanak üzerinde biriken kireçtaşı izlerinin giderilmesinde etkilidir . Bunun için beyazımsı lekelerin üzerine süreceğiniz bir kağıt serpmeniz gerekecektir. Ürünün gece boyunca etki etmesine izin verin ve tuvaleti sifonu çekin. Müthiş bir dezenfektan jesti!

koku önleyici madde

3- Tuvaletin tıkanmaması için kaynar su

Tıkanmış klozetlerin tamiri için tavsiye edilir. Daha iyi su akışı için hiçbir şey daha kolay olamazdı. Bir tencerede kaynatılan suyu kaseye dökmek gerekli olacaktır. Kimyasallara sağlıklı ve etkili bir alternatif!

Anlayacağınız gibi, konu tuvalete gelince de ev için harika ipuçları var. Basit bir çorap ve sabun, kiri önleyebilir ve bakterileri ortadan kaldırabilir. Çarpıcı, değil mi?

ev