Her zaman iri ve sulu olan limonları nasıl elde edeceğinizi öğrenelim. İşte çiftçilerin kullandığı bir numarayla ilgili tüm detaylar.

büyük limonlar

Bahçelerinde veya balkonlarındaki saksılarda bir veya daha fazla limon bitkisi yetiştirmeyi seçen birçok insan var . Bu turunçgiller, çeşitli yemeklere çok aromatik lezzetler garanti edebildikleri için mutfakta birçok tarifte kullanılır.

Bu meyveleri almak için her seferinde markete veya manava gitmek istemiyorsanız, limonları doğrudan evde kendi kendinize yetiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Aslında benzer bir bitki, ister bahçeniz olsun, ister sadece teras veya balkonunuz olsun, basit ve pratik bir şekilde yetiştirilebilir.

Limonları mümkün olan en iyi şekilde yetiştirmek için uyulması gereken belirli koşullar vardır. Her şeyden önce , toprağın organik maddece zengin ve mükemmel drenaj kapasitesine sahip olması esastır . Günün birçok saati güneşe maruz kalması da limon ağacına her zaman garanti edilmelidir.

Aslında bu turunçgiller günde en az 8 saat doğrudan güneş ışığı almayı sever . Bitkiyi bir saksıya veya bahçeye dikmek için doğru yeri seçmek bu nedenle kesinlikle önemlidir.

Ancak bu yazıda size, çiftçilerin bitkinin sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlamak için kullandıkları, her zaman kocaman ve sulu limonlar elde eden eski bir yöntemi göstermek istiyoruz . İşte bilmeniz gereken her şey.

Her zaman iri ve sulu limonlar: çiftçilerin kullandığı numara budur

Ayrıca limon bitkileri çok killi veya kireçli toprakları sevmezler. Verimli topraklarda ve orta dokuda ekimi seçmek önemli olacaktır. Bitkinin sulanması da çok önemlidir . Sağlıklı ve güçlü büyümek için limon bitkisinin çok fazla suya ihtiyacı vardır. Bu nedenle düzenli sulama önemlidir. Bununla birlikte, fazla su, köklerin çürümesine neden olabilecek bir miktar durgunluğa neden olabilir.

Limonlar

Bu nedenle bitkinin en iyi şekilde büyümesini sağlamak ve her zaman bol ve vitamin bakımından zengin meyveler elde etmek için her şeyi doğru şekilde yapmak gerekir. Toprağın kalitesi – zengin mineral tuzları ile – ve doğru sulama ve güneşe maruz kalma, limon bitkinizin en iyi şekilde büyümesini sağlamak için her zaman saygı gösterilmesi gereken bileşenlerdir .

Bahsedildiği gibi, ekim sadece toprakta değil, saksılarda da yapılabilir . Oldukça derin bir vazo seçilmesi tavsiye edilirken, genişlik bu anlamda daha az önemli bir role sahip olacaktır. Ayrıca saksıda narenciye yetiştirmek için özel bir toprak seçmeniz ve özellikle sıcak aylarda bitkiyi düzenli olarak sulamanız gerekecektir.

Ancak bu yazıda, sizi her zaman büyük ve çok sulu meyvelere sahip olmak için inanılmaz bir çiftçi hilesini keşfetmeye götürüyoruz . İşte benimseme prosedürü.

parlak yöntem

Daha hızlı limon yetiştirmek istiyorsanız, çiftçiler bu bitkinin evde yetiştirilmesinde de takip edebileceğiniz bir yöntem “bulmuştur”. Biraz limon çekirdeğine , bir tencereye ve sade suya ihtiyacınız olacak . Titizlikle gerçekleştirilecek tüm adımları öğrenelim.

limon bitkisi

Yapılacak ilk şey, taze limonları alıp sıkmaktır. Çiftçilerin kullandığı bu yöntemi uygulamak için gerekli olan limon çekirdeklerini ancak bu şekilde aslında elde edip toplayabileceksiniz . Limon posası kalıntılarını dikkatlice ayırın.

Bu nedenle limon tohumları iyice durulanacak ve birkaç saat bol suda bırakılacaktır . Bu süreç hızlı çimlenmelerini teşvik edecektir. Bu noktada tek yapmanız gereken limon çekirdeklerini sudan çıkarmak ve kurulama bezi üzerinde birkaç saat kurumaya bırakmak.

Sonra tencereyi alın ve tohumları içine yerleştirin. Her şeyi mineral tuzlar açısından zengin ve turunçgillerin jenerik ekimi için ideal olan bir toprakla doldurmanız yeterlidir . Tohumlar ekilecek ve bu toprak tabakası ile kaplanacaktır.

Sağlıklı ve güçlü bir limon ağacı ekmenin ve elde etmenin yolu budur . Bu noktada, günde en az 7-8 saat güneş tarafından “vurulabilmesi” için saksıyı balkonunuzda iyi aydınlatılmış bir alana toprak ve tohumlarla yerleştirmeniz gerekecektir. Gelecekte iri ve sulu limonlar alacaksınız. Kolay değil mi?

ev