Artık giymediğiniz bir örgü elbiseniz varsa, işte ona yeniden hayat vermenize yardımcı olacak bir numara. Nasıl yapılacağına birlikte bakalım.

Eski kazak elbise

Çoğu zaman artık kullanmadığımız ama belki de iyi durumda olan giysilerle gardırobun içinde buluyoruz kendimizi. Bazı elbiseler ise hiç kullanılmadan her yıl mevsim değişikliğine uğrar. Artık tarzımızı yansıtmadıkları için ya da bizi sadece yordukları için, er ya da geç bu giysiler dolabımızdan kaybolacak, atmaktansa bağışlanırsa daha iyi. Giyimin en köşeli parçaları arasında triko elbiseler karşımıza çıkıyor. Onlara yeni bir hayat vermeyi , geri dönüştürmeyi ve tamamen farklı bir anahtarla tekrar takmayı görelim .

Örgü bir elbiseyi dönüştürmek, işte böyle

Bazı kıyafetler vardır ki tek bir gün için satın alırız, bazıları ise gözümüz kapalı aldığımız için sebebini bile bilmeyiz. Gerçek şu ki, çoğu zaman dolabımızda gerçekte kullandığımızdan daha fazla giysimiz olur .

Giysilere yeni bir hayat verin

Bazen çok dar kot pantolonların tekrar sığabileceği umudu vardır, bazen de o sevimli elbiseyi kullanmak için bir fırsat beklersiniz. Bir de bizi kesinlikle yoran , eşleşmesini artık bilmediğimiz (veya olmasını istemediğimiz) kıyafetler var . Örme elbiseler söz konusu olduğunda, artık bizi yansıtmayan bir giysiye yeniden hayat vermek için mükemmel bir çözüm var.Bu çok basit bir işlemdir ve büyük bir kendin yap becerisi veya dikiş deneyimi gerektirmez . Kumaş makası, astar, ütüyle sert bant, ütüyle kumaş bant ve bir dikiş makinesine ihtiyacınız olacak.

Yapılacak ilk şey, çalışmak için rahat bir yer bulmaktır. Yeterince büyük bir masa veya sert bir raf işinizi görecektir. Elbiseyi yüzü yukarı bakacak şekilde masaya yatırın ve koltuk altlarından bele kadar olan uzunluğu ölçün. Bu noktayı tebeşirle her iki tarafa da işaretleyin ve elbiseyi ikiye bölerek keserek ilerleyin .
Bu, elbisemizi yeniden kullanmanın ilk adımıdır.

Bir elbiseyi dönüştürmek, süreç

Bu noktada önce üst kısım, yani üst kısım üzerinde çalışın. Merkezini ölçün ve koltuk altlarının yüksekliğine kadar bir ceket gibi açacakmış gibi dikey olarak kesmeye başlayın. Bu noktada kesim, her iki tarafta boyuna doğru dallanarak bir “Y” haline gelmelidir. Ardından boyun birleşim yerini de arkaya kadar kesin ve tamamen ortadan kaldırın. Alacağınız şey ilkel bir hırka olacak.

Örgü bir elbise nasıl yeniden değerlendirilir

Şimdi sıra, hırkanızın yanmaması için tüm kenarlarından dikkatlice ütülemeniz gereken termal bandın iç kısmına geldi. Aynı işlem elbisenin alt kısmı için de yapılacaktır. Bittiğinde , iki parçanın uçlarının çok daha sağlam ve esnemeye karşı dayanıklı olduğunu göreceksiniz .

Şimdi yaklaşık 8 cm yüksekliğinde şeritler halinde kesmek için biraz siyah astar alın. Yapmanız gereken uzun kenardaki şeritleri üç parçaya katlayıp kıvrım oluşturacak şekilde ütülemek. Bir katın ucunu kesilen elbisenin üstüne dikin ve ardından bir kenarlık oluşturmak için katlayın ve tekrar dikin. Bunu manşetler ve yaka dahil tüm uçlarda yapın . Düğmeleri takmak ve ilikler oluşturmak için tebeşirle işareti alın. İsterseniz küçük şeritleri düğmelerle birleştirerek sahte cepler oluşturabilirsiniz.

Hepsini bir araya nasıl koyabilirim?

Alt kısım için, bir fermuar takmak için arka kısmı ölçün , ardından fermuarı kesip dikin. Ardından çevreyi ölçün ve daha önce üstte yapılan aynı kenar işini yapacağınız astarın üzerine ütülenecek güçlendirilmiş kanvas kullanın .

Çalışmanın sonunda eski bir örgü elbiseden yapılmış şirin ve zarif yeni bir ikili takımınız olacak.

ev