Atılacak eski kazaklarınız mı var? Bunu yapmayın çünkü bunları alternatif bir şekilde yeniden kullanabilir ve geri dönüştürebilirsiniz. İşte eski bir kazağı yeniden değerlendirmek için bazı yaratıcı fikirler.

Eski kazak ve makas

Çoğu zaman artık giymediğiniz ve dolabınızda çok yer kaplayan eski kazaklarınız olur. Genellikle yapılan ilk düşünce onları atmak olur, ancak kesinlikle değil çünkü çok azıyla onlar için başka bir kullanım bulabileceksiniz. Aslında şimdi farklı yaratıcı fikirler göreceğiz.

En azından biraz dikiş dikmeyi bilmeniz yeterli. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yardım alabilir veya öğrenmeye çalışabilirsiniz yoksa kullanmadığınız kazakları çöpe atmanız gerçekten ayıp olacağı için başkasına vermeyi deneyebilirsiniz. Öte yandan, kazakların nasıl yeniden kullanılacağını öğrenmekle ilgileniyorsanız, tek yapmanız gereken okumaya devam etmek.

dikmek

En azından dikiş dikmeyi bilmeniz gerekecek çünkü karmaşık şeyler görmeyeceğiz. 7 fikir öneriyoruz ama gerçekte çok daha fazlası olurdu . Tek yapmanız gereken dikiş makinenizi veya iğne ipliğinizi ve artık kullanmadığınız kazağınızı yanınıza almak. Hemen başlayalım.

İşte eski kazakları nasıl değerlendireceğiniz

Dediğimiz gibi, eski kazakları yeniden kullanılabilir oldukları için çöpe atmak gerçekten ayıp. Öncelikle süveterinizi ve dikiş ekipmanınızı almanız gerekecek , eğer bir dikiş makineniz varsa veya sadece bir iğne, iplik, mezura, makas, elastik bantlar, kurdele, ütü ve daha fazlası.

İlk olarak, sadece bir süveterden daha fazla ürün elde edeceğimizi göreceğiz. Ve sadece süveterin tüm bileşenlerini kullanırken çok fazla hayal gücüne sahip olmanız gerekiyor. Örneğin çok uzun bir süveteriniz varsa aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi gidip ondan 3 parça örebilirsiniz.

süveterin alternatif kullanımları

Aslında önce kolları kesip sonra büst kısmıyla bir üst ve etek yapmak yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken kesip dikmek ve ardından elastik bantları doğru yerlere yerleştirmek. Gömleğin tüm yanlarını kesmeniz ve ardından doğru yerlere dikmeniz gerekecek. Bununla birlikte, üçüncü bir giysiyi kombinleyebileceğiniz mükemmel bir spor takım olacaktır.

Aslında kol yerine gidip eteğin altında kullanmak için tayt yapabilirsiniz . Sadece pantolonun ağını simüle ederek omuz tarafındaki kolları kesin ve ardından dikin. Ayrıca elastik kemeri buraya takın ve hazır. Ama tek yol bu değil, diğer alternatiflere bakalım.

eski kazak

Bir süveterin diğer yeniden kullanımları arasında yukarıdaki fotoğrafta bunlar var. Eşarpımız, çantamız ve eteğimiz var . Bunu hem kazak hem de sweatshirt ile yapabilirsiniz. kollarla atkı, büst kısmıyla da çanta ve eteği yapacaksınız. Örneğin çantayı mandal tutacağı olarak kullanabileceğinizi düşünün.

Sonunda bir yastık da yapabilirsiniz . Klasik bir kare kırlent kılıfını takip ederek kazağı kesin ve dikin. Bu noktada dolguyu koyabilir ve son tarafı dikebilirsiniz. İşte süveterinizi geri dönüştürmek için 7 ilginç fikir.

ev