İşte eski kot ceplerini nasıl yeniden değerlendireceğiniz. Bildiğiniz bu çözümü sonsuza kadar uygulayacaksınız.

Kot ceplerini yeniden kullanma

Pantolon ceplerini nasıl geri dönüştüreceğinizi gösteriyoruz . Onu gerçekten sevilen ve vazgeçilmez bir nesne haline getirebilirsiniz.

Kot cepler, artık onları atmayın

Uzun zaman önce almış olabileceğiniz bazı kotları mahvettiğiniz kesin . Veya belki de modası geçmiştir veya artık çok gevşek / sıkıdır.

Muhtemelen onları attın Bunu yapmaya devam etmek istiyorsanız, yeniden kullanabileceğiniz için önce cepleri çıkarmayı unutmayın. Bugün aslında çok basit bir şekilde ve çok rahat düğme kapatma ile kumaş çanta yapımını anlatıyoruz.

Bu ürün, kartlarımızı ve nakit paramızı sığdırabileceğimiz ve karşılığında cüzdanlarımıza sığacak kadar mükemmel bir uyum sergiliyor. İhtiyacınız olan her şey burada:

 • 2 kot cep
 • ısıyla yapışan vatka
 • kumaş pense
 • teyel ipliği
 • 7 mm dikiş payı işaretleri
 • basma düğmesi veya aynı zamanda bir snap düğmesi olarak da bilinir
 • çok eğri cetvel
 • kristal kafa pimleri
 • kumaş işaretleyici
 • dikiş makası
 • şablonlar için asetat veya bunları yapmak için kullandığınız herhangi bir malzeme.
Kot cepler

Tasarımı yapmak için asetattan 10 cm yüksekliğinde ve 12 cm genişliğinde bir dikdörtgen kesmeniz gerekir. Bittiğinde, çoklu eğri cetveli ve kalıcı bir işaretleyici yardımıyla en küçük açıyı alıp her iki tarafa da eğri çizeceğiz.

Şimdi , zamanla solmaması için ince uçlu bir kalıcı kalemle kendimize yardım ederek diyagramlara yazmalıyız . Önce kalıbın adını koyuyoruz ve yarım kalıp diyelim (Kumaş üzerine işaretlediğimizde bize yardımcı olacaktır).

Şimdi ihtiyacınız olan 2 parçayı (15×15 + 15×24) ölçün ve her ikisi için de çanta kumaş ölçüsü ve cep bir ile iç ve dış kumaşı koyun. Ardından 3 adet 15×24 cm’lik hem dış hem de iç kumaş, ayrıca termo-yapışkanlı vatka ve ardından 3 adet 15×15 cm’lik dış kumaş, astar ve vatka hazırlayın.

Süreci takip edin ve harika bir şey yapın

Şimdi 15×15 ebadında ilk 2 parçayı alıp kalıbı yanlış tarafa yerleştireceğiz böylece tüm kalıbı şerbetçiotu ile çizebiliriz. Ve bu, dikeceğimiz çizgi olacak. Deseni işaretlemek için bir dikiş payı işaretleyici ile kendimize yardımcı oluyoruz ve orası keseceğimiz yer.

Şimdi diğer kumaş parçasına da aynısını yapıp dikiş kalemi yardımıyla çizdiğimiz çizgi boyunca keseceğiz. Parçalardan birini yerine oturtmak için üzerine pimleri yerleştiriyoruz. Bu tür toplu iğnelerin cam başlığı vardır ve bunları mükemmel bir şekilde ve demire takılmadan ütüleyebiliriz.

Şimdi aynısını büyük parça ile yapıyoruz – fazlalığı kesin ve ütülemeye devam edin. Vatka ve ısıyla yapışan kumaşların giysiler gibi ütülenemeyeceğini, bunun yerine iyice yapışması için yavaşça bastırarak ve soğumaya bırakılarak ütülenebileceğini unutmayın.

Kot pantolonunuzun ceplerini atmayın

Cüzdan cebini kumaştan oluşturuyoruz : bunun için dolgunun takılı olduğu dış kumaşı ve astar hariç aynı parçayı alıyoruz. Onları kumaşın iyi taraflarıyla karşı karşıya getiriyoruz, iğneleri yerleştiriyoruz ve üst sıra boyunca bir dikiş geçiriyoruz.

Şimdi düz çevirip üst kısmındaki dikişi geçiyoruz ki çantayı iyice açsın. Şimdi kumaş çantayı birleştirelim: önce büyük astar kumaşını yerleştirip cep parçasını teyelliyoruz.

Teyel diktikten sonra kumaşın dış kısmındaki ütülü vatkayı alıp yüz yüze gelecek şekilde teyelliyoruz. Tutmak için pense kullanıyorum çünkü pimler işi iki katına çıkaracak kadar tutmaz. Ve böylece hepsi bir araya geldi.

Tepede yaklaşık 3 veya 4 cm döndürebileceğimiz bir delik dışında her tarafını dikiyoruz. Diktikten sonra köşe ve çıtayı kullanarak ters çeviriyoruz. Şimdi gizli dikişi kapatıyoruz, ütüliyoruz ve mıknatıs düğmesini ekliyoruz.

ev