Eskimiş masa örtüleri asla atılmamalı, aslında akıllı geri dönüşüm kullanmak ve bu şekilde görünmelerini sağlamak yeterli olacaktır.

Servis altlıklarını atmayın

Kendinizi kaç kez atmak istediğiniz eski kumaşlarla buluyorsunuz ? Atığın aşırı olduğu ve geri dönüşüm kelimesinin zorunlu olduğu bir dünyada eski masa örtüleri tamamen dönüştürülebilir. İhtiyacınız olan tek şey biraz hayal gücü ve makas, hepsine dikiş ipliği ve yaratıcı geri dönüşüm için mükemmel bir yatkınlık eşlik ediyor. Çocuklara çevreyi koruyan bir gelecek projeksiyonu ile herhangi bir nesneye ikinci bir hayat vermeyi öğretmek çok önemlidir.

Eski masa örtüleri: yaratıcı geri dönüşüm ve dönüşüm

Çoğu zaman kumaş masa örtüleri , onları tamamen atmak zorunda kalacak kadar lekelenir veya mahvolur. Ancak beklendiği gibi kumaşlara ve her türlü nesneye ikinci bir hayat vermek için kullanılan yaratıcı geri dönüşüm önem kazanıyor.

Bir israf zamanında parola, kötüleşen bir ekonomi ve Dünya’nın her yerini işgal eden israf. Eski masa örtüsünü makas ve iplikle alıp eteklerden eğlenceli kuklalara kadar pek çok şekilde dönüştürmenin zamanı geldi , örneğin:

  • Kurulama bezi yap

Evdeki kurulama bezleri hiçbir zaman yetmiyor, aslında masa örtülerinin kumaşını kullanmak ve bu şekilde değerlendirmek yeterli olacaktır. Nasıl yapılır? Kumaş parçalarını doğru boyutlarda kesin ve ardından kenarlarını sıkıca dikin.

eski masa örtüleri
  • zarif debriyaj

Masa örtüsü çok güzel ve kumaş zarifse , kumaşın bir kısmı bir DIY debriyaj çantası oluşturarak geri kazanılabilir. Bir dikiş makinesi yardımıyla ve büyük olasılıkla eski moda düğmelerle kapanır.

  • Masa koşucuları

Tüm masa örtüsünü kaydetmek mümkün olmadığında , bir veya daha fazla yolluk oluşturulabilir. Bu, iplik, makine ve makas konusunda biraz beceri sahibi olanlar için önerilir. Aksi takdirde, bir yolluk üzerine, belki de çok yüksek bir vintage tarzı için dantel üzerine uygulanacak küçük kareler oluşturmak için kullanılabilir.

  • Çeşitli boyutlarda kapaklar

Bez kapaklar, reçel kavanozlarını süslemek için kullanılan , eski ve yıpranmış masa örtülerinden yapılan kapaklardır. Sadece bu da değil, aslında el becerisi olanlar, kişiselleştirilmiş ve renkli bir nesneye sahip olmak için kaplar için kapaklar da yapabilirler.

masa örtüsü geri dönüşüm
  • Yumuşak yastıklar

Masa örtülerinin lekeli olmaması , sadece zarar görmüş olması önemlidir . Hala sağlam olan kısımlar toparlanarak sadece iki parça dikilerek minderler oluşturulabilir. Boyut isteğe bağlıdır veya mevcut kumaşa bağlıdır.

  • zarif etek

Mümkün gibi görünmese de bir masa örtüsü ile hem trend hem de eşi benzeri olmayan bir etek yapabilirsiniz. Tavsiye, kenarları kesmek, ardından köşeleri yuvarlamak ve etek ucunu oluşturmaktır. Daha sonra üst kısım alınır, düğmeler veya iç lastik bantlarla zenginleştirilir. Ayrıca bu durumda el becerisi bir artıdır.

ev