Eski süpürgeleri atmak yerine geri dönüştürmeyi hiç düşündünüz mü? Onları bu şekilde kullanırsanız, çok faydalıdırlar. Bu nasıl.

eski süpürge

Süpürge temizlikte kullanılan ve ev işlerine eşlik eden bir alettir . Ama bir noktada eskidiğinde ve işini yapması gerektiği gibi yapmadığında kullanmak imkansız hale geliyor. Bilmediğiniz şey, geri dönüştürüp yeniden kullanabileceğiniz için onu atmamanız gerektiğidir.

Süpürge tamamen plastikten yapıldığından çevreye yardımcı olursunuz ve eskidiğinde ve yapacak başka bir şey kalmadığında bile yine de kullanabilirsiniz . Kesinlikle düşündüğünüz gibi değil çünkü artık temizlik için kullanılmayacak ama biz ona alternatif bir kullanım alanı bulup ona yeni bir hayat vereceğiz.

eski süpürgeler

Bu nedenle aşağıda eski süpürgeleri günlük aktiviteleriniz sırasında kullanılacak bir nesneye nasıl dönüştüreceğinizi göreceğiz. Neredeyse kesinlikle şaşıracaksınız ve diğer ev eşyalarını satın almamak için hemen bu şekilde kullanmaya çalışacaksınız . İşte eski bir süpürgenin sizin için yapabilecekleri.

Eski süpürgeler: İşte onları nasıl yeniden kullanabileceğiniz

Dediğimiz gibi eski bir süpürge atılmamalı, yeniden kullanılabilir ve ikinci bir hayat verilebilir . Fikirler çeşitlidir ve bazılarını göreceğiz. O zaman eski süpürgeni al ve gel ve onu bir süre daha nasıl kullanabileceğini gör. İşte bazı fikirler, sonra hayal gücünüzle yaratıcılığınızı geliştirmek size kalmış.

Eski bir süpürge kullanmanın ilk fikirlerinden biri, tuvaleti daha derinlemesine temizlemek için bir fırça yapmaktır . Tek yapmanız gereken biraz makas ve keskin bir bıçak almak. Eski süpürgenizi üç eşit parçaya ayırmanız ve bu durumda sapı sabitlemek için delik olan orta kısmı kullanmanız gerekecektir.

eski süpürge

Ayrıca temizlemek istediğiniz alana göre kılların uzunluğunu ayarlayın .   Temizliğe geçmeden önce, ardından oluşturduğunuz diş fırçasını bakterileri yok etmek  için çamaşır suyu veya başka bir dezenfektanla iyice dezenfekte etmeyi unutmayın . Ve işte eski bir süpürgeyi kullanmanın ilk yolu.

İkinci yöntem için süpürgenin kesik kısımlarından birini alın. Aslında, sizin için faydalı olabilecekleri için onları atmak zorunda değilsiniz. Bu durumda makas yardımıyla süpürgenin tüylerini kısaltın çünkü çok uzun süre ihtiyacınız olmayacak. Çamaşır suyu ile bir kez daha dezenfekte edin ve ardından ayakkabılarınızı alın.

süpürgenin alternatif kullanımı

Aslında, onları yıkamadan önce , fırçayı ayakkabının zemine temas eden ve genellikle çok kirli olan tabanının üzerinden geçirebilirsiniz . Ancak sadece bu fırçayı halıları veya diğer yüzeyleri temizlemek için de kullanabileceğiniz için değil. Bununla birlikte, bu fırçanın hiç de hassas olmadığını ve bu nedenle onu nerede kullandığınıza dikkat edin.

Bu nedenle eski bir süpürge kullanmaya gittik ve onu atmaktan kaçındık. Yaratıcılıkla birçok nesneyi yeniden kullanabilir ve ayrıca çok paradan tasarruf edebilirsiniz. Henüz başka kullanımları hayal etmelisiniz, kesinlikle başkaları da olacaktır.

ev