Süpürge, herkesin evinde bulunan, yerleri süpürmek ve yerdeki kir ve kırıntıları temizlemek için kullanılan bir araçtır. Herhangi bir aksesuar gibi, süpürgenin bile kendi yaşam döngüsü vardır. Süpürgeniz artık asıl amacını yerine getirmiyorsa, onu atmayın. Aslında, farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Bununla ilgili tüm detayları öğrenelim.

eski süpürgeler

Süpürge , evdeki ve dışındaki yüzeylerdeki tozu, kırıntıları ve kiri temizlemek için her zaman kullanılmış bir araçtır. Bu element herkes tarafından iyi bilinen bir yapıya sahiptir. Bir çubuğa çok benzeyen uzun silindirik bir kulptan ve bir ucunda sert saçaklı bir uçtan oluşur . İkincisi, temizlenecek alanı mümkün olan en iyi şekilde süpürmenizi sağlar.

Bu araç, bu nedenle, her katta bulunan tüm kir ve yabancı maddeleri süpürmenize ve biriktirmenize olanak tanır. Her şeyi gruplandırdıktan sonra, her şeyi bir araya getirmek için bir kürek kullanabilir ve çöp kutusuna atabilirsiniz. Bugün robot elektrikli süpürgeler eski süpürgelerin yerini alıyor, ancak hala bu geleneksel araca güvenmeyi tercih edenler var.

Elbette süpürge saçakları zamanla sertliğini kaybedebilir . Hatta sık kullanım bu liflerin yumuşamasına ve temizlik sırasında süpürgenin etkinliğini kaybetmesine neden olur. Süpürge etkinliğini kaybettiğinde ne yapılmalı ? Bu unsuru bir anlamda “operasyonel” hale getirmeye devam etmek için gidip farklı çözümler keşfedelim. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Eski süpürgeyi atmayın: bu şekilde yeniden kullanabilirsiniz

Bu yazıda, eski süpürgeleri atmak yerine bazı durumlarda yeniden kullanmak için gerçekten harika yöntemler keşfetmenize izin veriyoruz. İlk şey – oldukça önemsiz – artık evinizin içini değil, dışını süpürmek için eski süpürgeleri kullanmaktır . Örneğin, mahzeni, garajı veya balkonu süpürmek için çok sert olmayan saçaklı bir süpürge yine de faydalı olacaktır.

Eski süpürge

Çocuklar için gerçek oyunlar yaratmak için eski süpürgeyi de kullanabilirsiniz . Süpürge sapı ve artık sert olmayan saçaklar, Karnaval partisinde korkuluk veya sokak temizleyicisi veya baca temizleyicisi olarak kullanılabilir. Bölgenizde kar yağması ihtimaline karşı, çubuğu bir kardan adam yapmak için destek olarak da kullanabilirsiniz!

Sap ve saçaklar, çocuklar için yaratıcı ve büyülü bir şey yaratmak için de dekore edilebilir. Ancak eski süpürgeleri yeniden kullanmak için pek çok olasılık var. Size az önce listelediklerimize ek olarak,. ayrıca eviniz için daha birçok pratik çözüm var . Meraklısın? Burada bir şey keşfetmenize izin veriyoruz.

Eski süpürgeleri yeniden kullanma yöntemleri. gözlerine inanamayacaksın

Süpürgenin ucundaki lifler sertliğini ve kıvamını kaybetmişse tutucuyu başka birçok amaç için kullanabilirsiniz. Aslında, tüm saçakları kaldırmak ve uç desteği serbest bırakmak mümkün olacaktır . Bu noktada içine delikler açıp ikisini duvara yerleştirebilirsiniz. Duşunuz için bir perdeyi sabitlemek için bu desteklere yarı sert bir boru bağlayacaksınız.

Kapsam yeniden kullanım yöntemleri

Aynı şekilde, bu desteği saçaksız olarak duvara sabitleyebilir ve çubuğu gömlek veya diğer kıyafetleri düzenlemek için taban olarak kullanabilirsiniz . Bu desteklerden ikisini her zaman matkapla duvara yerleştirerek, üzerine eviniz için çeşitli mobilya nesneleri yerleştirmek için gerçek bir raf oluşturmak mümkün olacaktır.

Açıkçası, daha önce eski süpürgelerinizin saçaklarını bağlı tutmaya yarayan çeşitli destekleri de boyayabilir ve renklendirebilirsiniz. Bunlar, eski süpürgelerinizin olası yeniden kullanımlarından yalnızca birkaçıdır . Bu nedenle, onları atmadan önce, evdeki nesneler olarak veya çocuklarınız için oyun biçiminde hala yararlı olabileceklerini düşünün!

ev