Eski, yırtık bir perde ve sadece bir makas ve artık kullanılmayan bir parça ile harika bir şey yaratabilirsiniz.

Eski çadır

Öğeleri geri dönüştürmek ve yeni şeyler yaratmak yalnızca tasarruf etmenin bir yolu değil, aynı zamanda çevreyi koruma, yaratıcılığı teşvik etme, çocukları eğitme, topluluklar oluşturma ve sosyal içermeyi teşvik etme fırsatıdır.

Öğeleri geri dönüştür

Nesneleri geri dönüştürmek ve yeni şeyler yaratmak sadece ekonomik değil, birçok açıdan önemlidir. Her şeyden önce, düzenli depolama alanlarına giden atık miktarını azaltmak , çevreyi korumak ve çevresel etkimizi azaltmak için çok önemlidir.

Malzemelerin geri dönüştürülmesi , genellikle sınırlı ve yenilenemeyen yeni doğal kaynakların çıkarılmasını azaltır. Aslında, yeni nesnelerin üretimi, su ve elektrik dahil olmak üzere çok fazla enerji ve kaynak gerektirir. Ayrıca geri dönüşüm, hava kirliliğini ve atmosfere salınan CO2 miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Dikiş ekipmanları

Nesneleri geri dönüştürmek ve yeni şeyler yaratmak da yaratıcılığı ve hayal gücünü açığa çıkarmak için mükemmel bir fırsattır . Eski nesneleri yeniden kullanma ve onlara yeni bir hayat verme olasılığı, hayal gücümüzü harekete geçirebilir ve benzersiz ve kişiselleştirilmiş nesnelerin yaratılmasına yol açabilir .

Ayrıca geri dönüşüm, çevreye saygının önemini ve malzemeleri yeniden kullanmanın değerini öğrenebilen çocuklar için bir eğitim ve öğretim faaliyeti olabilir. Ayrıca geri dönüşüm, sosyalleşmek ve aynı ilgi ve hedefleri paylaşan insanlardan oluşan topluluklar oluşturmak için bir fırsat olabilir.

Son olarak, geri dönüşümün sosyal bir etkisi de olabilir, istihdam yaratılmasına ve malzeme geri dönüşümü ve yeniden kullanımı sektöründe çalışan kişilerin sosyal katılımına katkıda bulunur.

Eski bir yırtık perde nasıl geri dönüştürülür

Eski bir yırtık perde, örneğin kanepenin kolçaklarını örtmek ve ortama romantik bir dokunuş vermek için kullanmak gibi birçok yararlı şeye geri dönüştürülebilir . Üzerini kapladıktan sonra, gümüşleri ve kristalleri sakladığımız vitrinlerimizi süslemek için masa altlıkları veya peçeteler haline getirin .

Eski yırtık perde

Ama perde özellikle çekici bir kumaştan yapılmışsa ve giyebileceğimiz “benzersiz” bir şey yaratmadan ondan kurtulduğumuz için çok üzgünüz , örneğin ondan bir çanta yapmak, nasıl? Ama bir makas ve çok kullanışlı dikiş makinemizle.

Eski bir yırtık perdeden benzersiz bir çanta nasıl yapılır

Kumaş artıklarımız arasından perdenin kumaşına en uygun olanı ararız. 40 x 80 boyutunda bir kumaş dikdörtgen yapıyoruz ve aynı boyutta perdeyi keseceğiz, kalan kısmı daha sonra kullanmak üzere ayıracağız.

Sonra her şeyi toplu iğnelerle durduruyor ve hep aynı kumaşla 70 cm uzunluğunda ve 4 cm genişliğinde katlanması gereken şeritler yapıyoruz ve bunlarla örgüler yapıyoruz. Çantamızın kulpları olacaklar.

Kağıt bantla bloke ettikten sonra bir kenara koyuyoruz ve ortasında bir dantel kurdele şeridi ile süsleyeceğimiz bir dış cep yapmaya da özen gösteriyoruz .

Dikiş makinesi

Katlanmış bir kenara bir parça elastik ve diğerine bir kıvrım yerleştiriyoruz. Son olarak cep bir tarafa dikilir ve lastikli kısım serbest bırakılır.

Çanta gibi 40 cm genişliğinde ve 10 cm yüksekliğinde iki şerit daha hazırlayın Bunların üzerine, sertleştirmek için yapışkan bir “tuval” yapıştırmanız gerekecek. Son olarak kulplar ve güçlendirilmiş kenarlar dikiş makinesi ile birleştirilir ve yan dikişlerle çanta kapatılır.

 Çantamızın iç iki köşesine çapraz iki dikiş yaparak son dokunuşu yapacağız . Bu, çantanın dibinin etkisini verecektir ve bu kadar.

ev