Evinizin yakınında çok sayıda eşekarısı, eşekarısı ve benzeri böceklerin varlığını fark ettiniz mi? Tamamen doğal malzemelerle yapılmış bir tuzak kullanarak varlığını azaltabilirsiniz.

Yazın başlaması aynı zamanda birçok böceğin varlığı anlamına da gelir. Sinek, sivrisinek, eşekarısı, arı, eşek arısı ve diğer tüm böcekleri uzak tutmak için bazı stratejilerin uygulanması tavsiye edilir. Ancak bu şekilde evde veya ön odada bulunmaları önlenecektir.

Böcekleri evinizden uzak tutmak için bazı doğal savunmalar vardır. Ancak çoğu durumda evin içinde böceklerin dolaşmasını önlemek için paradan tasarruf etmek ve daha verimli ürünler satın almak gerekir.

Sivrisinek, arı, eşekarısı ve eşek arısı gibi pek çok böcek sadece sinir bozucu olmakla kalmıyor, aynı zamanda sokmalarıyla da sorun yaratabiliyor. Sivrisinekler (vakaların büyük çoğunluğunda) kolayca baş belasıysa, eşekarısı ve eşekarısı daha da endişe verici olabilir.

Yaban arısı, arı veya eşek arısı sokması ciltte şişmeye, ağrıya ve kızarıklığa neden olur. Bu nedenle ısırıktan sonra ciltte ısırığın olup olmadığının kontrol edilmesi önerilir. Daha fazla komplikasyona yol açmamak için hızlı bir şekilde çıkarılmalıdır.

En kötü durumlarda, bu böceklerin ısırmasıyla açığa çıkan zehir şiddetli baş ağrılarına, ateşe, kalp çarpıntısına ve nefes almada zorluğa neden olabilir. Özellikle alışılmadık bir şey fark ederseniz, kendinizi daha sakin hissedebilmeniz için acil servise gitmenizi de öneririz.

Bu makalede, evde veya bahçede eşekarısı ve eşekarısı çoğalmasının spesifik riskini ortadan kaldıracak şaşmaz bir tuzak sunuyoruz. Bu tamamen doğal çözümü yapmak için gereken tüm detayları ve malzemeleri burada bulacaksınız.

Hornet ve yaban arısı tuzağı: nasıl yapılır?

Birçok bitki veya meyve ağacının bulunduğu bir bahçesi olan herkes, bu unsurların etrafında böceklerin varlığının ne kadar normal olduğunu bilir. Örneğin yaban arıları ve eşek arıları elma ağaçlarına, armut ağaçlarına ve tatlı tadı olan meyve ağaçlarına ilgi duyar.

Bu böceklerin aşırı çoğalmasını önlemek önemlidir, böylece sizi ısırma veya evinizi istila etme riskiyle karşı karşıya kalmazlar. Pek çok sokma arasında eşek arısı sokması şüphesiz insanlar için en tehlikeli olanlardan biridir. Aslında acı ya da rahatsızlıktan çok daha ciddi sonuçlara yol açabileceğini gördük.

Risklerden kaçınmak ve bu böceklerden arınmış bir alana sahip olmak için önlem almak ve bunları kontrol altına almak için kusursuz stratejiler uygulamak çok önemlidir.

Risklerden kaçınmak ve bu böceklerden arınmış bir alana sahip olmak için önlem almak ve bunları kontrol altına almak için kusursuz stratejiler uygulamak çok önemlidir.

Bunlardan bir tanesi oldukça etkili olacaktır ve biz de yazımızda sizlere bunu anlatmak istiyoruz. Tamamen doğal malzemelerle yapılabilen eşekarısı, eşekarısı ve benzeri böcekler için tuzakları keşfedelim. Tüm detayları burada bulabilirsiniz.

Şaşılmaz doğal tuzak

En kötü durumda, eşek arısı sokması alerjilerin ve anafilaktik şokun yayılmasına yol açabilir. Bu nedenle kaçınılması daha iyi olan bir şey. Yazımızda keşfedeceğiniz tuzak sadece eşekarısı ve eşek arısına karşı değil aynı zamanda sivrisinek ve diğer böceklere karşı da faydalıdır. Bu nedenle inanılmaz derecede çok yönlüdür.

Eşekarısı ve eşekarısı için tuzak

Öncelikle, tercihen dar ağızlı, basit, boş bir plastik şişeye ihtiyacınız olacak. Örneğin su, kusursuz bir tuzak kurmak için mükemmeldir. Ayrıca bir kutu biraya, biraz bala ve biraz şekere ihtiyacınız olacak.

Biranın tamamını su şişesine dökmeniz tavsiye edilir. Daha sonra 3 ila 4 yemek kaşığı şeker eklemelisiniz. Her şey iyice karıştırıldıktan sonra balı alın ve parmağınızla plastik şişenin boynunun içine ve dışına serpin.

Hornetler, eşekarısı ve diğer tüm böcekler koku ve baldan etkilenir, şişeye girer ve tuzağa düşer. Bu doğal tuzak nereye kurulmalı? Bu böceklerin en büyük akınını göreceğiniz bölgedir. Şişeyi kalın, sağlam bir iple bir daldan asmanız yeterli. Tuzağın işinize ne kadar yarayacağını göreceksiniz.

Tuzağın eşekarısı, sivrisinek ve eşekarısı “yakalama” konusundaki etkinliğini asla kaybetmemesi için, her 2 veya 3 haftada bir yeni bir tuzak kurulması tavsiye edilir.