Terasınızdaki veya bahçenizdeki yabani otlardan kurtulmak istiyorsanız, bu herbisit hazırlamanız gerekir. Hazırlanması kolaydır ve anında etkisini gösterir. İşte ihtiyacın olan şey.

otlu zemin

Yabani otlar çok yaygındır ve genellikle merdiven veya araba yollarının karolarındaki çatlaklara girerler. Yine de hoş değiller. Dolayısıyla sadece bahçede değil açık buldukları her noktada. İhmal edilmiş ortam hakkında fikir veriyorlar ama onları koparmaya bile vaktiniz olmuyor ve yeniden büyüyorlar.

Ancak kimyasal herbisitler genellikle insan ve hayvanlar için zararlı ve toksik maddelerden oluştuğu için ideal bir seçim değildir . Tam da buna bir çözüm bulmamız gerekiyor ve işte tam da bu nedenle buradayız. Size kendi doğal ot öldürücünüzü nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

İşte yabani otlardan kurtulmanın yolu

İstenmeyen bitkiler böcekleri veya diğer hayvanları öldürmeden öldürüldüğünden ve özellikle evcil hayvanınız varsa hiçbir tehlike olmadığından doğal ürünler kullanmak her zaman doğru seçimdir. Aşağıda, bir sonraki paragrafta size bu doğal herbisiti nasıl yapacağınızı göstereceğiz .

Bitkiler için bu herbisiti nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çok pahalı olmasının yanı sıra sağlığınıza zararlı olabilecek bir kimyasal satın almaktan kaçınmak için size doğal bir herbisit yapmayı göstereceğiz. Birkaç doğal alternatif var ve piyasada bulunanlardan çok daha ucuz ve daha güçlü. Beyaz sirke ile yabani otları temizleyeceğiz .

Beyaz sirke , toksik olmadığı ve aynı zamanda yabani otlara karşı çok etkili olduğu için yabani ot öldürücü olarak kullanmak için harikadır . Bunu yapmak gerçekten çok basit ve büyük olasılıkla bir şey satın almanıza gerek kalmayacak çünkü size göstermek üzere olduğumuz bu ürünleri mutfağınızda zaten bulacaksınız.

Beyaz sirke herbisit

İşte ihtiyacınız olan: 1 L beyaz sirke, 33 gr tuz, sıvı bulaşık deterjanı ve 1 boş sprey şişesi . Önce sprey şişesini alın ve içine tuzu dökün. Ardından beyaz sirkeyi ekleyin ve son olarak bir miktar bulaşık deterjanı ekleyin. Bu noktada iyice çalkalayın.

Artık bu solüsyonu yabani otların üzerine püskürterek ilerleyebilirsiniz. Ürünün daha iyi çalışması için bunu sabahları ve sıcak bir günde yapmanız önerilir . Ancak çiçekli bitkilerin veya kurtulmak istemediğiniz bitkilerin olduğu yerlere püskürtmeye dikkat edin. Yanlışlıkla oraya koyarsanız, o bitkileri de yakarsınız.

Sirke alternatifi

Sirke herbisit çok faydalı ve etkilidir ama dediğimiz gibi çok güçlüdür ve yabani otlar kurtulmak istemediğiniz diğer bitkilerin yanındaysa kullanmak risklidir. Bunun, özellikle başka bitkilerin olmadığı araba yollarında veya merdiven aralıklarında kullanılması tavsiye edilir.

Yabani otlar üzerinde kabartma tozu

Ancak alternatif olarak, daha hafif ama yine de doğal bir herbisit yapabilirsiniz. Çim otları  için kabartma tozu bazlı bir tane yapın . Bu durumda, yabani otları kabartma tozu tozu ile serpin. Sonra otu hedefleyin ve kuruduğunda kökünü çıkarın.

ev