Nem kokusu birçok evde ve özellikle ahşap mobilyalarda mevcuttur. Çözümler çeşitlidir ancak bu kesinlikle en hızlı olanıdır. sen de dene

elinde kase

Ahşap mobilyalar çok kullanılır, sıcak ve zariftir, ancak küf nedeniyle kötü kokulara da neden olabilir . Gelenek ve modernliği bir araya getirmeyi başaran mobilyalarla rahat ve rustik bir evi kim istemez. Ancak içeride çok uzun süre kapalı kaldıklarında kötü kokular oluşur.

En yaygın koku, kabin içindeki havanın durgunluğundan kaynaklanan eski kokudur. Ancak ahşabın eskimesinden de kaynaklanabilir. Bu nedenle, her şeyden önce temizliğe devam etmek ve baştan başlamak gerekir. Bu durumda kötü koktuğunu düşündüğünüz mobilyaların derinlemesine temizliğini yapmanız gerekecektir .

nemli kokuyor

Kokunun bir kısmı da nemden kaynaklanabilir. Kullanabileceğiniz çareler var ama sabit kalmalı ve sık sık değiştirmelisiniz. Aşağıda, küçük ve hızlı adımlarla mobilyaların içindeki nem kokusunun nasıl ortadan kaldırılacağını göreceğiz. Güç ve cesaret ve başlayalım.

Nem kokuyor: onu ortadan kaldırmanın tek yolu bu

Söylediğimiz gibi nem kokusunu yok etmek için işe derinlemesine bir temizlik yaparak başlamalıyız. Kötü kokular genellikle nesnelerden veya giysilerden gelir. Bu nedenle sadece mobilyaların değil içindekilerin de temizlenmesi önemlidir. Çok kolay olacak, başlayalım.

Bir kova alın ve mobilyalarınızı temizlemek için doğal bir temizleyici hazırlamaya başlayın. 3 L suya, 2 çay kaşığı kabartma tozu ve yaklaşık 30 gr Marsilya sabunu gevreğine ihtiyacınız olacak . Her şeyi birlikte karıştırın ve ardından bu temizleyiciyi yumuşak bir sünger veya mikrofiber bezle tüm iç yüzeylerin üzerinden geçirin.

derin temizlik ahşap mobilya

Ardından temiz bir mikrofiber bezle kurulayın. Kokuları gidermek için ayrıca ahşabı besleyerek ilerleyin . Bu şekilde onu gençleştirmek için gidersiniz. Örneğin, ahşap mobilyalarınıza ikinci bir hayat verdiği için çok etkili bir çare olan ev yapımı balsamı kullanabilirsiniz.

Sadece bir kase alın ve yarım bardak zeytinyağı, 10 gr Kastilya sabunu (çeşitli yağ türlerinden yapılmış bir sabundur) ve limon suyu veya alternatif olarak seçtiğiniz esansiyel yağı dökün . Fırça ile mobilyaların dış yüzeyinden geçirin. Artık her şeyi yıkadıktan sonra kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte, nemi önleyen ilaçları da kullanın, aşağıda bunlardan bazılarını göstereceğiz.

İşte bazı nem önleyici ilaçlar

Derinlemesine bir temizlik yaptıktan sonra kokunun birkaç ay içinde geri dönebileceğini bilmelisiniz . Bununla birlikte, nemi korumaya yardımcı olan ilaçlarla kendinize yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, gardırobun veya herhangi bir mobilyanın içine pirinç veya kabartma tozu içeren küçük kaseler yerleştirebilirsiniz.

nem önleyici kokulu poşetler

Bu iki ürün nemi   emdikleri için çok etkilidir ve mobilyaya tatlı ve sarhoş edici bir koku vermek için birkaç damla esans yağı da ekleyebilirsiniz, en uygunları lavanta ve sandal ağacı içerenlerdir. daha çok kötü kokular

Çekmecelere koymak istiyorsanız, kumaş veya organze çantalar alın ve aynı şeyi tekrarlayın . Ancak pirinci veya kabartma tozunu periyodik olarak değiştirmeyi unutmayın. Sadece her 15 günde bir yapın.

ev