Dünyadaki her kadın sürekli olarak şeker ve sirke gibi, çevreyi kirletmeden ve çoğu zaman işe yaramaz hale gelen ürünleri satın almak için çok fazla para harcamadan tatmin edici sonuçlar elde ederek evi temizlemenize olanak tanıyan doğal ürünler arıyor.

Şeker ve sirke

Bugün çok şey vaat eden ancak çok azını sunmayı başaran  yüzlerce ürünü satın almak için süpermarkete veya ev ortamının hijyeni ve temizliği ile ilgilenen herhangi bir mağazaya gitmeniz yeterli .

Evi temizlemek, yüzeylerdeki ve giysilerdeki kir ve lekeleri çıkarmak için şeker ve sirke karışımını deneyen herkes büyülendi.

Su, sirke ve şeker doğal durulama yardımcılarıdır; işte bunları nasıl kullanacağınız

Bu iki bileşen, fark yaratan güçlü dezenfektanlar ve durulama yardımcılarıdır . Karışımı hazırlamak çok basit, sadece iki yemek kaşığı şekeri 100 ml beyaz sirkeye döküyoruz. Bunlar daha sonra içeriğin yıkanacak ve dezenfekte edilecek herhangi bir yüzey üzerinde buharlaştırılacağı bir sprey şişesinin içine yerleştirilir. İşte buyur.

Karışım, herhangi bir ocaktaki veya herhangi bir malzemeden kaynaklanan yanıkları gidermek veya ocağı yıkamak, çelik lavabonun yağını almak, dezenfekte etmek ve cilalamak, tencerelerin ve alüminyumdan yapılmış her şeyin yağını almak için kullanılabilir .

Karışım, bitkileri güçlendirmek ve onları her mevsim onlara saldırmaya hazır mantar ve parazitlerden korumak için bile faydalı olabilir.

Kumaşlardan lekeleri çıkarmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Sirke ve şeker, giysilerdeki lekeleri çıkarmak, mutfak havlularını yıkamak vb. için bile harikadır. İkinci durumda, iki yemek kaşığı şekeri yarım bardak sirkeyle karıştırın ve her şeyi suyla seyreltin.

Daha sonra yıkanacak ve ağartılacak kurulama havlularını içine daldırın, hepsi bu. Bunun yerine kıyafetlerdeki lekeleri çıkarmak için sirke, sıcak su ve şekerden oluşan bir macun hazırlamalısınız. Bu doğrudan lekenin üzerine sürülmeli ve en az bir saat etki etmesi için bırakılmalıdır.

Son olarak çamaşır makinesinde yıkayın ve herhangi bir deterjan kullanılarak elde edilen normal sonuçlardan çok daha iyi, harika sonuçlar elde etmek için bekleyin.

Sirkenin herkesin bilmediği özellikleri

Evin her köşesini yıkamak ve dezenfekte etmek için kullanılan sirkenin muhteşem özelliklerini herkes çok iyi bilir. Sirke, örneğin sigara içtiğiniz odalardaki kirli havayı gidermek veya çamaşırları daha temiz ve yumuşak hale getirmek için kullanılabilir .

Hatta hem beyaz çamaşırlarınızı hem de renkli çamaşırlarınızı renk kaybedecek, parlayacak endişesi duymadan yıkamak için çamaşır makinesine bile dökebilirsiniz. Tüm bunları yapmak için, yıkamanın neredeyse sonunda birkaç yemek kaşığı sirkeyi yıkamaya ekleyin .

İşlem tamamlandıktan sonra geriye kalan tek şey renklerin yumuşaklığını ve canlılığını kontrol etmektir; giysiler neredeyse yeni gibidir. Sirke ve şeker kurumuş çamur lekelerini bile çıkarabilir.

Konsantre bir solüsyon hazırlayın , üzerine dökün, saatlerce bekleyin ve ardından çamaşırları çamaşır makinesine koyun, her şey sorunsuz veya herhangi bir hasar olmadan çözülecektir. Bu iki bileşen, nasıl yıkayıp cilalayacağınızı asla bilemediğiniz bakır veya pirinç tencere veya tavaların temizliğinde bile faydalı olabilir.

Üzerine biraz ürün püskürtün ve özellikle sert bir sünger kullanıyorsanız abartmadan iyice ovalayın. Daha sonra sıcak su ile durulanır ve yumuşak bir bezle kurutulur.

Doğal malzemeler ve çok yumuşak bir süngerle camı ve kristalleri yalnızca birkaç adımda temizleyin

Pencere camlarını, büyük pencereleri veya kristal avizeleri temizlemek söz konusu olduğunda da aynı şey geçerlidir. Sirke ve şeker sadece kabuklaşmış kiri yok etmekle kalmaz, sirke anti-parazit görevi bile görür. Bu sayede sağlığınıza zararlı herhangi bir ürünü kullanmaktan kaçınmış olursunuz.

Mutfakta asla eksik edilmeyen malzeme, her ne olursa olsun yüzeylerde güçlü ve keskin kokusunu bırakır ve bu sayede özellikle yaz aylarında tüm yıl boyunca bize eziyet eden sinek ve böcekleri uzak tutar.

Camı ve kristalleri yıkamak için az miktarda su, sirke ve şeker püskürtün, ardından bir süngerle silin ve kristalleri temizleyip cilalayın, son olarak temiz bir bezle iyice kurulayın ve işiniz bitti. 

ev