Ev yapımı herbisit, bu solüsyonla 50 sentten daha az harcayacaksınız. Sadece bu malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Bahçenizi kurtaracak sırrı keşfetmeye hazır mısınız?

Bu çözümle çok az paraya ev yapımı bir herbisit yapabilirsiniz : 50 sentten daha az bir meblağ ile yabani otlara elveda diyebilirsiniz .

Herbisit: ne olduğu ve ne için olduğu

Herbisit olarak da bilinen herbisit, genellikle tek bir amacı olan kimyasal bir üründür: istenmeyen yabani otları ve yabani otları yok etmek . Süper güçlü bir pestisittir.

yapay herbisit

İki kategori vardır : seçici ve seçici olmayan . Seçici herbisitler, belirli bir bitki türünü hedef alır ve diğer ürünlere saldırmadan istenmeyen yabani otları ortadan kaldırır.

Seçici olmayanlar ise geniş bir bitki kategorisini yok eder . Genellikle otoyollarda ve hatta endüstriyel alanlarda kullanılırlar. Yapay veya kimyasal herbisitlerin çevre için ciddi bir risk oluşturduğunu bilmek önemlidir, sadece çevre için değil, aynı zamanda hayvanlar ve insanlar için de.

En tehlikelileri arasında , Dünya Sağlık Örgütü’ne göre toprağı ve suyu kirleten ve aynı zamanda biyolojik çeşitliliğe zarar veren kimyasal bir madde olan glifosat içeren herbisitler bulunmaktadır .

Bu problem nasıl çözülür? Doğal ve her şeyden önce çok ucuz bir herbisit yaratabilirsiniz : 50 sentten daha az bir ücretle can sıkıcı yabani otlara elveda diyebilirsiniz .

Bahçenizi kurtaracak doğal herbisit

Kendinizi kalıcı yabani otlar sorunuyla karşı karşıya mı buluyorsunuz ? Bugünden itibaren her şey değişir. Bu doğal ve ekonomik herbisit ile 0,50 €’dan daha ucuza mal olacağı için bahçenize yeni bir hayat verebilecek ve aynı zamanda bitkilerinizi kurtarabileceksiniz.

herbisit

Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Öyleyse hemen gidelim. Doğal herbisitimizi oluşturmak için sofra tuzuna , yani klasik iyotlu tuza ihtiyacınız olacak (200 g’a ihtiyacınız olacak).

Şimdi tuzu örtmek için biraz su ekleyin ve her şeyi karıştırın . Bu noktada tercihen 2 litrelik şeffaf plastik bir şişe alın ve solüsyonunuzu bir huni yardımıyla içine dökün.

Bir diğer önemli adım: Bu karışıma 200 ml bulaşık deterjanı ve son olarak bir kaşık karbonat eklemelisiniz . Şişenize daha fazla su dökün ve kapağı tekrar takın.

Bir kesici veya sivri uçlu bir alet yardımıyla başlığınızda delikler açın: bu adımda suyu ölçmek daha kolay olacaktır. İşte bu kadar, ot öldürücünüz hazır. Yabancı otlara 3-5 gün uygulayın, bir anda yok olduklarını göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi bu basit numara ile doğal bir ürün yaparak ve çok az harcayarak yabani otlardan kurtulabilirsiniz . Hesabını yaptığınızda, bu yabani ot öldürücüyü yapmak size 50 sentten daha ucuza mal olacak .

Biraz ustalıkla kimyasal kullanmaya nasıl alternatif çözümler bulabileceğinizi gördünüz mü ? Yabani otlara veda etmek için kullanabileceğiniz başka doğal yöntemler de var .

Örneğin klasik sofra tuzunu alın , iki yemek kaşığı sıcak suya dökün ve biraz doğal sıvı sabun ekleyin . Ürünü bir sprey şişesine dökün ve yabani otların üzerine püskürtün: bu aynı zamanda hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu nedenle, birkaç basit doğal bileşen, genellikle kimyasal böcek ilaçları ve kirleticilerin kullanımıyla tedavi edilen bir sorunu çözebilir . Sadece kendimizi değil, çevreyi korumayı da düşünüyoruz.

Bu numaradan haberdar mıydınız? Genellikle en deneyimli ve bahçıvanlık meraklıları tarafından kullanılır. Ancak bugünden itibaren bu çözüm sizin için de mevcut olacak. Kimyasalları ve kirleticileri atın ve kendi doğal herbisitinizi hemen ve her şeyden önce çok düşük bir maliyetle oluşturmaya başlayın.

Doğal herbisit