Doğrudan evde doğal ve çok kokulu bir çamaşır yumuşatıcısı hazırlayın: yalnızca iki malzemeye ihtiyacınız var.

Yumuşatıcı

Saran bir kokuya sahip yumuşak çamaşırlardan daha iyi bir şey yoktur . Böyle bir sonuç elde etmek her zaman kolay olmuyor, çoğu zaman kıyafetlerimize istediğimiz kokuyu vermekte başarısız oluyoruz. Bunun nedeni, seçtiğimiz ürünlerin her zaman vaat ettiği sonuçları vermemesi ve mükemmel ürünü aramanın çok kolay olmamasıdır.

Evde doğal bir çamaşır yumuşatıcısı oluşturmanın bir yolu var ve bu tarifle yanlış yapmış olmazsınız. Yalnızca iki malzemeye ihtiyacınız var ve kokusu sizi aşık edecek: Bir daha asla geri dönmeyeceksiniz. Özel olarak neye ihtiyaç duyulduğunu görelim.

Ev yapımı yumuşatıcı: ihtiyacınız olan şey

Oldukça kokulu ve doğal bir çamaşır yumuşatıcısı oluşturmak için iki basit malzemeyi birleştirin : beyaz şarap sirkesi ve nane yaprakları.

Yumuşatıcı

Şarap sirkesi yumuşatıcı özellikleriyle ünlüdür: tüm beklentilerin aksine çamaşırlar için de mükemmel olduğu kanıtlanmıştır. Sorun, tek başına kullanıldığında parfüm yaymamasıdır. Tam da bu nedenle sirkenin içerisine nane yapraklarını ekleyip ıslatarak müdahale etmeliyiz . Bu iki malzemeyle kıyafetleriniz çok yumuşak olacak ve ferahlatıcı, hoş bir nane kokusu yayacak.

Bu tarifin avantajlı tarafı nane yapraklarını başka herhangi bir şeyle değiştirebilmemizdir. Nane yerine nane yerine biberiye dallarını, fesleğen yapraklarını, lavanta çiçeklerini, leylak çiçeklerini de tercih edebiliriz. Seçenek çok geniş ve tek yapmanız gereken en sevdiğimiz taze otları eklemek. Önemli olan kuru ot olmaması, koku yaymaması. İşte temel adımlar ve bu harika yumuşatıcının nasıl kullanılacağı.

Nane kumaş yumuşatıcısı

Nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır?

Doğal nane kokulu çamaşır yumuşatıcısı şimdiye kadar en sevilenler arasında yer alıyor. Bu “tarifin” olumlu yanları çoktur: çamaşırlar şüphesiz her zaman yumuşak ve hoş kokulu olacak ve çevresel etki ortadan kaldırılacaktır. Ticari çamaşır yumuşatıcıları kimyasal ve zararlı maddeler açısından zengin deterjanlardır, çevre büyük ölçüde etkilenir. Yumuşatıcımızı evde hazırlamayı tercih etmeniz hem bize hem de çevreye fayda sağlayacaktır. Artık gezegenimiz için bu küçük önlemleri her gün almak her zamankinden daha iyi. Peki nasıl hazırlandığına bakalım.

Kendi yumuşatıcınızı yaratmayı denemek istiyorsanız takip etmeniz gereken çok az adım var ve bunlar aşağıdakiler. Yapılacak ilk şey bir litre beyaz şarap sirkesi ve bol miktarda taze nane almaktır . Sirke ve naneyi büyük bir kavanoza koyun ve 24 saat bekletin. 24 saat sonra karışımı eleyin, sirkedeki nane kalıntılarını giderin ve ardından bir huni kullanarak kokulu sirkeyi bir şişeye dökün.

Gerçekten çok basit ve çok az zaman gerektiriyor. Artık kokulu sirkenizi elde ettiğinize göre klasik yumuşatıcılarla alıştığınız gibi kullanabilirsiniz. Alerjenlere, hassas ciltler için tahriş edici maddelere ve hepsinden önemlisi para israfına veda edebilirsiniz. Aslında bu kesinlikle çok daha ucuz bir yumuşatıcıdır!

ev