Tüm çanak çömleklerimiz arasında, bardaklar tartışmasız temiz ve yerinde tutmak istediklerimizdir.

Ama bu gerçek bir Çin bulmacası. Haloları çıkarmak, bazı inatçı lekelerden kurtulmak veya daha az opak, daha parlak hale getirmek için saatler harcayabilirsiniz. Sonrasında, etkisiz ve hepsinden önemlisi tehlikeli olduğu kanıtlanan birçok kimyasal kullanılır. Cam o kadar hassas ve kırılgan ki, ona zarar vermekten korkuyoruz.

Aslında, tüm bu küçük günlük rahatsızlıklara veda etmek için sadece bir doğal bileşen kullanabilirsiniz.

Ve bu mucize ürün sirkeden başkası değil! En yaygın 4 cam sorununu çözmek için nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Pencere temizliği 1

halelerden çık

Sirke ile yapabileceğiniz ilk şey halelere veda etmek!

Pencereleri temizlediğimizde, özellikle pencere camlarıyla ilgili olarak, çok çaba sarf etsek bile, ilk başta her şey iyi parlıyor gibi görünüyor, ancak çok çabuk, hala kirli olduğunu fark ediyorsunuz. Daha tatsız bir şey yok, değil mi? Ve çabalarınız boşunaysa, bunun başlıca nedeni kullanılan ürünün etkili olmaktan uzak olmasıdır. Cam tarafından reddedilmiş, tam olarak kurumamış veya düzgün durulanmamış olabilir.

Bu sorunu çözmek için, bir sprey şişesini eşit miktarda su ve sirke ile doldurun, ardından   camın üzerine püskürtün ve temiz, kuru bir pamuklu bezle silin .

 

Beyaz sirke 14

Artık kir yok

Özellikle kış mevsiminde zaman zaman maruz kaldığımız yağmur ve kötü hava, pencere ve kepenklerde kirlenmeye neden olur. Toprak, nem veya yağmurla kirlendikten sonra nasıl yenilenir?

Hiçbir şey daha kolay olamazdı: Bir leğeni sıcak suyla doldurmanız ve içine 2 bardak beyaz sirke koymanız gerekecek. Ardından yumuşak bir süngeri karışıma batırın ve tüm kirlerin çıktığından emin olmak için camın üzerinden geçirin. Ardından özel, temiz pamuklu veya mikrofiber bezlerle birkaç kez durulayın ve kurulayın.

Parlamaya yol açın

Herkesin ağzındaki soru şu: Gözlüklerimiz neden parlamakta bu kadar zorlanıyor?

Toz ve dış etkenler nedeniyle hızla opaklaşırlar. Sadece kapsamlı bir temizlikten sonra parladıklarını görüyoruz. Ama ne kadar süreyle ve daha basit ve daha etkili bir yöntem yok mu?

Tabii ki öyle ve teşekkür etmeniz gereken şey beyaz sirke! Bu harika bileşenin bize kazandırdığı özelliklerden biri, kullanıldığı tüm yüzeyleri parlak hale getirmesidir (çelik üzerinde bile mucizeler yaratır!).

Camı parlatmak için tek yapmanız gereken eşit oranda su ve sirke ile bir karışım hazırlamak. Daha kullanışlı hale getirmek için karışımı bir sprey şişesine dökün ve camın üzerine püskürtün, ardından doğrudan bir bezle silin.

Pencerelerde yoğunlaşma

Yoğuşmayı gidermek için

Son büyük ipucu: sirke, sisi gidermek   için harikadır !

Özellikle kış aylarında, radyatörler genellikle açıkken, bunu önlemek için özel camlarınız olmadığı sürece yoğuşma büyük bir sorun olmaya başlar.

Su damlacıklarıyla kaplı pencerelere uyandığınız o sabahları biliyor musunuz? Eh, sirke ile hiçbir zaman her şeyi kaldırabilirsiniz! Yukarıda tarif edilen karışımı eşit oranda su ve sirke ile hazırlamanız ve ilgili kısma püskürtmeniz ve ardından kuru bir bezle silmeniz yeterli olacaktır.

Uyarılar

Cama hiçbir şekilde zarar vermemek için bu ilaçları önce malzemenin izole bir köşesinde kullanmayı unutmayın.

ev