Her zaman yeni trend! Su dolu torbanın kapının eşiğinde veya pencerelerin dışında asılı olduğu birçok durumda bunu fark ettik. Ama neden herkes bunu yapıyor?

Şimdi birçok insan bu soruyu soruyor! Ayrıca daha önce hiç kimse bu gerçekten orijinal ve etkili yöntemi benimsemediği için. Araştırdık ve istenmeyen misafirlere karşı savaşmak zorunda kalmamak için bunun akıllı ve çevre dostu bir uygulama olduğunu gördük.

Ne hakkında konuşuyoruz? Gelin birlikte öğrenelim!

Evde asılı su dolu bir torba: bunun için.

Evde asılı su dolu bir torba: işte bu yüzden herkes bunu yapıyor

Havada bahar, güzel ışık ve güneş ışığı günleri ile yeniden doğuş mevsiminin tadını çıkarmak için pencereleri açmak içgüdüseldir. Ancak ne yazık ki, her türden böceğin girişi ile uğraşmak zorundayız ve en sinir bozucu olanlardan biri de sineklerden bahsetmekte başarısız olamayız!

Can sıkıcı olmasının yanı sıra, bu parazitler duvarlarımızın içine mikrop ve bakteri getirir, onları girmekten bile caydırmak çok önemlidir! Mesele şu ki, kimyasal böcek ilaçları püskürterek soluduğumuz havayı ve çevreyi engelleyemeyiz. Anında etkili olmalarına rağmen, çevre ve bizim için toksik olan maddeleri serbest bırakırlar.

Bir grup Kaliforniyalı araştırmacı, ihtiyacınız olan tek şeyin evinizde asılı su dolu şeffaf bir plastik torba olduğunu bilimsel olarak kanıtladı. Bu numarayı daha da etkili hale getirmek için, içine üç folyo top veya 3 jeton koymanız da tavsiye edilir.

Bu strateji sinekler için bir ayna görevi görecek: yansıyan görüntüleri onları korkutacak ve hemen uzaklaştıracak.

O halde evinizi parfümlemek ve aynı zamanda bu böceklerin girişini önlemek istiyorsanız, difüzöre 5/10 damla okaliptüs yağı eklemeyi deneyin, sinekleri ve sivrisinekleri kovalarsınız.

Veya pencere kenarına bir fincan tabağı koyun ve üzerine karabiber serpin. Bu numara, fesleğen fideleri gibi onları da uzak tutacaktır. Yapraklarının kokusu, bizi çok davet ediyor, onlar için gerçek bir caydırıcı.

Ama burada bitmiyor. Taze nane (yaklaşık on yaprak) ve beyaz sirke (500 ml) bazlı doğal bir böcek ilacı yapabilirsiniz. İki malzemeyi karıştırın ve püskürtme musluğu ile donatılmış bir kap ile odalara püskürtün.

Son olarak, haşere kontrol işini DIY sinek kağıdı ile tamamlamak istiyorsanız, bir tencerede su, şeker ve balı karıştırın. Kaynatın, ardından bir A4 kağıdını birçok şerit halinde kesin ve az önce yaptığınız karışımla fırçalayın. Onları pencerelerin yanına bırakın, bir fincan tabağı yerleştirin ve sonunda sineklerin can sıkıcı varlığı olmadan baharı yaşamakta özgürsünüz.

ev