3 yumurta kabuğu ve basit bir kalıp sabun, kesinlikle faydalı ve şaşırtıcı bir şey yapmanızı sağlayacaktır. Son sürprize tanık olmaya hazır mısınız? Nefessiz kalacaksın.

3 yumurta kabuğu ve basit bir kalıp sabunun ne kadar yararlı olabileceği hakkında en ufak bir fikriniz bile yok . Bu tekniği deneyin ve şaşırmaya hazır olun. Artık onsuz yapamayacaksın.

Ev atıkları nasıl akıllı geri dönüşüme dönüşür?

Evsel atıklar , yani artık eskimiş, yıpranmış, kırılmış, çöpe atılmış olarak gördüğümüz her şey aslında çok değerli ve küçümsenmeyecek kadar faydalı nesnelerdir.

Yaratıcı geri dönüşüm

Artık kullanmadığınız delikli çoraplardan, lekeli yün kazaklardan ya da çekmecelerden ne çok şey yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Sizin ve eviniz için pek çok şey. Her şeyden önce, her şeyin – veya hemen hemen her şeyin – farklı bir biçimde olsa bile onarılabileceği, restore edilebileceği ve yeniden kullanılabileceği varsayımından yola çıkın .

Akıllı geri dönüşümü hiç duydunuz mu ? Bahsettiğimiz şey tam olarak bu. Evsel atıkları yeniden kullanmaktan bahsettiğimizde , yalnızca malları veya maddi nesneleri değil, aynı zamanda yiyecek, deterjan veya mutfak eşyaları gibi diğer öğeleri de kastediyoruz .

Örneğin, 3 yumurta kabuğuna ve basit bir kalıp sabuna ne için ihtiyacınız olabilir ? Bu iki ev hurdasının mutfağınız ve ötesi için ne kadar paha biçilmez bir kaynak olacağı hakkında hiçbir fikriniz yok.

İnanılmaz bir şey yapmak için 3 yumurta kabuğu ve basit bir kalıp sabun

3 yumurta kabuğu ve basit bir kalıp sabunun ne işe yarayacağı , çamaşır yıkamak veya bulaşık yıkamak için hangi türde kullanılacağı hakkında bir fikriniz var mı ? Onu akıllıca kullanmanıza şaşıracağınızı söylüyoruz.

3 yumurta kabuğu

Bu, özellikle kadınlar ve ev hanımları olmak üzere pek çok kişinin denediği tekniktir . Bu ev hurdaları, bizim tanımlayabildiğimiz şekliyle bile, eviniz ve ötesi için değerli kaynaklar haline gelir.

Şaşırmaya hazır mısın? Hemen işe koyulalım. Daha önce de belirtildiği gibi, 3 yumurta kabuğu ve bir kalıp sabun alın . Bu son nesne ile başlayalım.

Kendinize bir rende alın ve içine 3 yumurta kabuğu ve bir litre su ekleyeceğiniz bir mikser kabına dökeceğiniz kalıp sabunu rendelemeye başlayın .

Mikserdeki her şeyi karıştırın: homojen bir yeşil macun oluşturulacağını göreceksiniz (bu renkte bir sabun kullandıysanız, beyaz veya sarı, tabii ki sabunun krom kaplamasına bağlı olarak).

Şimdi bir bardak kahverengi şeker ve son olarak iki yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin . Her şeyi tekrar karıştırmaya devam edin. Bu adımı yaptıktan sonra, elde edilen karışımı uygun bir kapakla hava almayacak şekilde kapatmanız gereken oldukça büyük bir kaba dökün .

Ne yarattın? Hemen söyleyelim: Evinizi temizlemek için inanılmaz bir temizleyici ! Şimdi temiz bir sünger alın ve bir kısmını yaptığınız ev ürününe batırın ve mobilyaları, ocakları, soba ızgaralarını veya çelik davlumbazı temizlemeye başlayın.

Kısa sürede tekrar nasıl parlak ve temiz olacaklarını göreceksiniz! Yangında hasar görmüş, yanmış veya paslanmış tencereler bile evinizi kurtaracak bu ev yapımı tarif sayesinde yeni gibi olacak.

Size sıraladığımız bu malzemelerin böyle mucizeler yaratması nasıl mümkün olabilir? Cevap çok basit: çünkü her birinin mutfakta da çok kullanışlı olan kesin özellikleri var.

Örneğin, yumurta kabukları en inatçı lekeleri çıkarmak için mükemmel olduğu kadar yağ, kahve ve şaraptan kaynaklananlar gibi çizgileri de ortadan kaldırmak için mükemmeldir . Bıçakları keskinleştirmek için de çok faydalı olduklarını biliyor muydunuz?

Bunları sadece mutfakta değil, aynı zamanda bir bahçıvanlık tutkunuysanız, bitki ve çiçekler doğurmak için de kullanabilirsiniz: Örneğin, kabuklar gerçekten olağanüstü doğal gübrelerdir. Kısacası, onlar gerçekten paha biçilmez bir kaynaktır.

3 yumurta kabuğu ve bir kalıp sabun içeren temizleyici

Bunun yerine, kabartma tozu ve sabun , beyazlatıcı ve aşındırıcı özellikleri sayesinde , tıpkı yumurta kabukları gibi inatçı kabuklanmaları, lekeleri ve haleleri çıkarmanızı sağlar.

Bu bileşenlerin kombinasyonu, inanılmaz bir temizlik elde etmek için mükemmeldir . Kimse bu tekniği bilmiyordu ama her şeyden önce, birlikte gerçekten olağanüstü olan deniz kabukları, bikarbonat ve kalıp sabun kullanımı.

Başta ev hanımları olmak üzere birçok kişi bu numarayı denemiştir. İlginizi çekti mi? Bu temizleme tekniğini test etmeye başlarsanız asla geri dönmeyeceğinizi, hatta artık onsuz yapamayacağınızı garanti ediyoruz. Diğer şeylerin yanı sıra, bunlar çok kolay elde edebileceğiniz ve büyük olasılıkla zaten evinizde olacak malzemelerdir.