Günlük nesneleri veya dolap ürünlerini yönlendirmek için çok basit ve çevre dostu hileler.

PENCERELERİNİZİ PARLATIN

Sıcak suyla (25/75) biraz karıştırıp süngerle temizleyin. Durulamaya gerek yok, bir bezle silin. Sihir, parlıyor!

AV KARıncaLARI

Pencerelerin, kapıların, dolapların çerçevelerine püskürtülür… ve artık karıncalar gelmez.

DEODORİZE SİFONLARI

Zaman zaman sifonlara bir bardak beyaz sirke döküyoruz, temizliyor ve kötü kokuları yok ediyor. Fiş olması durumunda, kabartma tozu ve presto ekliyoruz, sorun çözüldü!

BAŞARILI PİŞMİŞ YUMURTA

Haşlanmış yumurta pişirmeyi bir daha asla kaçırmamak için bir mutfak ipucu, suya beyaz sirke ve biraz tuz ekleyin. Bu, yumurta beyazının daha iyi pıhtılaşmasını sağlar. Yumurtayı (kabuğu olmadan) 3 dakika batırıyoruz. Bu mükemmel bir yumurta!

beyaz sirke temizliği

ÇİÇEKLERİ SON YAPTIR

Su dolu bir vazoya biraz beyaz sirke ve şeker ekleyin ve çiçekler daha uzun süre dayansın.

SAÇLARINI PARLATMAK

Şampuanladıktan sonra iyice durulayın, ardından saçınıza su ve sirke karışımı dökün (gözlerinize dikkat edin!). Saç lifinin pulları sıkılır ve saçlar parlar. Kepek durumunda, şampuanlarken birkaç damla ekleyin.

YUMUŞATICI DEĞİŞTİR

Hipoalerjenik ve ekonomiktir, çamaşırları yumuşak ve esnek yapar. Makinenin tepsisine bir kapak koyuyoruz. Ayrıca kireç oluşumunu engeller.

LEKELERİ ÇIKAR

Ah, bebek tulumları için çok çetin olan pancar veya havuç püreleri! Lekeleri kolayca çıkarmak için biraz beyaz sirke ile ve çamaşır makinesinde ovalayın!

KİREÇ TAŞLARININ ÇIKARILMASI

Musluklarda, fayans derzlerinde, klozetlerde veya su ısıtıcısında kireç izlerini gidermek için iyi çalışır. Çok kabukluysa açık bırakıyoruz.

HANGİSİNİ SEÇMELİ?

Asitliği %8 olan yemek sirkesi tercih edilir. Evi daha sağlıklı hale getirecek kadar konsantredir ve yemek pişirmede kullanılabilir.

ev