Sadece plastik kaplar ve yün iplik kullanarak evde düzeni sağlamak için kullanışlı bir nesne yapın. Bu nasıl.

iplik ve gözlük

Bir çekmecenin içine kimbilir nereye koyduğumuz cımbızı , saç tokasını kim kaybetmemiştir ki ? Çekmecelerinizi toplamanızı ve hiçbir şey kaybetmemenizi sağlayacak bu yaratıcı nesneyi , tamamen geri dönüşümle yarattığınızda , bu artık bir sorun olmayacak ! Nasıl yapılacağını görelim.

Neden önemliler: plastik bardaklar

Plastik bardakların geri dönüştürülmesi, atıkları azaltmanın ve çevreyi korumanın önemli bir yoludur Plastik bardaklar uygun şekilde bertaraf edilmediğinde çöplüklere giderler ve bozulmaları yüzlerce yıl alabilir . Ancak, bu camları günlük kullanım için yaratıcı nesneler yaratmak için kullanarak geri dönüştürmek mümkündür .

Plastik bardakları bu şekilde yeniden kullanmak, çevre için daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına katkıda bulunmak üzere herkesin yapabileceği basit ve erişilebilir bir harekettir Ayrıca büyük bir efor gerektirmez ve örneğin düzen açısından avantajlar elde etmenizi sağlar . Buna bir örnek cam ve biraz yün iplikle yapılabilen askılıktır . 

Plastik bardaklar ve iplik – temel

Mandal veya cımbız yapmak için şunlara ihtiyacımız olacak: plastik bir kap , seçeceğimiz farklı renklerde yün ipliği , bir kesici , tabancasıyla birlikte sıcak tutkal , parlak kağıt ve foamiran . Bilmeyenler için kreasyonumuzun son “bileşeni” A4 formatında bir süet çarşaf ve bizim durumumuzda ışıltılı bir kaplamaya sahip bir çarşafa ihtiyacımız var.Bununla birlikte, bu tür çarşaflar çok sayıda renk ve desende mevcuttur , mutlaka ışıltılı değildir, bu nedenle tercih ettiğinizi seçebilirsiniz .

Plastik bardak ve iplik

Tüm malzeme elde edildikten sonra, plastik kabı alın ve kesiciyi kullanarak daha sert olan üst kenarı kesin . Cımbız tutucumuzun yeterince büyük olması için şeffaf olanlardan biraz daha büyük olan plastik bir kap kullanılması tavsiye edilir . Kenar elde edildikten sonra , daha az sert plastik kalıntılarını gidermek için kesici ile bitirelim., çünkü sadece çevreye ihtiyacımız var .

Bu sırada istediğimiz renkteki yün ipliğimizi alıp etrafını sarmaya başlıyoruz . Tüm çevremizi kapladıktan sonra , yün ipliğin son ucunu bir nokta sıcak tutkalla yapıştırıyoruz . Daha sonra fazla ipi makasla  keserek alıyoruz . Sağlam ve iyi bitmiş bir kapak elde ettiğimizden emin olmak için daha fazla sıcak tutkal sürüyoruz ve ardından küçük bir kapak yapıyoruz.fazla ipliği çıkardığımız düğüm her zaman bir makasla bize yardımcı olur .

Şimdi taban tamamlandığında teli iç içe geçirerek germe işlemine geçiyoruz . Daha sonra ipi çevrenin bir tarafından diğer tarafına geçirerek onu geçecek ve örgülü bir yıldız oluşturacağız . Bu işlem tamamlandıktan sonra ipliği çevrenin bir ucuna küçük bir düğümle sabitleyin , bir nokta sıcak tutkalla yapıştırın ve fazlalığı kesin.

süslemeler

Foamiran levhamızın devreye girdiği yer burasıdır . Tercih ettiğimiz şekilde küçük taç yapraklar veya yapraklar çizelim , bu aşamada hayal gücümüzle oynayabiliriz. 3 veya 4 tane yapabiliriz , önemli olan çift numara yapmayı unutmamak , çünkü simin hem ön hem de arka tarafta olması için yapıştırmamız gerekecek . Ardından, çizdiğimiz şekilleri keselim .

Plastik bardak ve iplik

Şimdi parlak kağıt yapraklarını alalım . 9 adet farklı renkte çiçek çizelim ve sıcak silikon yardımıyla 3’er 3 üst üste getirelim . Bu noktada dokuma tabanımıza geri dönelim ve Foamiran ile yaptığımız yaprakları çemberin üst kısmına yapıştıralım . Daha sonra çiçekleri yaprakların üzerine gelecek şekilde yapıştırarak konumlandırıyoruz , böylece yapraklar çiçeklerin arasında filizleniyor izlenimi veriyor . 

Son olarak, cımbız tutacağımızı asmak için kullanacağımız ipi oluşturacağımız oldukça uzun bir tel parçası alalım . Bunu yapmak için ipliğin uçlarını çevre boyunca iki düğümle sabitliyoruz . Bundan sonra, farklı renklerde yün iplikler alıp çevrenin alt ucuna küçük düğümlerle sabitliyoruz . Bir gökkuşağı asılı iplik almalıyız .

Plastik bardak ve yün iplikten yapılmış saç tokası ve cımbız düzenleyicimiz hazır : banyoya asarak  cımbızı tellere tutturarak kaybolmamasını sağlayabiliriz veya sadece bulunduğumuz ortamda   dekoratif   bir obje olarak kullanabiliriz. tercih 

ev