Birçok insanın Ficus Bonsai’ye tutkusu vardır. Minyatür ağaçlardır ve onları yetiştirmek Çin’de doğup Japonya’da gelişen gerçek bir sanattır. Ama nereye ve nasıl konumlandırılmaları gerektiğini biliyor musunuz? Bu şekilde sonsuza kadar yaşayacaklar: nasıl olduğunu öğrenelim. 

Bonzaiyi sevmemek elde değil ama bu muhteşem bitkilere bakmak çok zor bir iş. Hemen hemen her evde bulunurlar ve şimdi Noel geldiği için daha sık dağıtılıyorlar. Bonsai’nin en yaygın türü şüphesiz Ficus Bonsai’dir . Güzellikleri sayesinde ortamı daha özel ve aynı zamanda daha rahatlatıcı hale getirirler. Bu küçük fidanlara bakmak şüphesiz çok zor bir iş ama nerede yaşamayı çok sevdiğini biliyor musunuz? Buna asla inanmayacaksın: hadi daha fazlasını öğrenelim.

Ficus bonsai: bilmeniz gereken her şey

Ficus Bonsai, ofislerde veya apartman dairelerinde sıklıkla gördüğümüz çok özel bir bitkidir. Tuhaflıkları ortamı keyifli, dinlendirici ve gerçekten misafirperver kılar. Ancak her yerde rahat olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü onların da çok özel ihtiyaçları var.

Örneğin çok sıcak yerlerden uzak tutulmalı , örneğin Ficus bonsai’yi asla radyatör, şömine veya soba yakınına getirmemelisiniz. Isı ona zarar verebilir, bu yüzden özellikle kışın çok dikkatli olun.

ficus bonsai

Ayrıca nem çok önemlidir çünkü nefes almasına yardımcı olur. Bildiğiniz gibi, her zaman daha sağlıklı ve daha parlak olması için saçı ara sıra inceltmek tavsiye edilir.

Ancak, onları nereye yerleştireceğinize dikkat etmeniz gerektiğinden, onları mükemmel sağlıkta tutmak o kadar kolay değildir. Ama dairenizin veya ofisinizin içinde Ficus bonsai’nin bayıldığı bir yer olduğunu biliyor muydunuz? Buna asla inanmayacaksın, ama bu beklenmedik bir alandır : hadi daha fazlasını öğrenelim.

Ficus bonsai, onları nereye koymalı? Hiç kimsenin beklemediği yer

Ficus Bonsai çok özel bir bitkidir, aslında onu mükemmel sağlıkta tutmak için bazı önlemler akılda tutulmalıdır. Bunu yapmak için doğru alana yerleştirmeniz gerekir. Ama hangisi? Hiç şüphesiz pencere pervazıdır Aydınlık ve ışıltılı bir yer.

ficus bonsai

Ancak bu durumda bile her zaman dikkatli olun çünkü güneş ışığı çok güçlü olabilir ve yaprakların matlaşmasına ve özel rengini kaybetmesine neden olabilir. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü güneş ışınları bitkiye sabahtan itibaren doğrudan ulaşacağı için en iyi konum doğudaki konum olacaktır .

Pencere pervazı, bonsai’miz için kesinlikle en uygun seçimdir, ancak cereyan olmadığından emin olun çünkü bunlar onu zorlayabilir ve bu nedenle bitkinin yapraklarının düşmesine neden olabilir. Bu mini ağacı satın almadan önce, sağlığı için gerekli olan tüm bu küçük belirtileri bilmekte fayda var.