Evinizde hiç gümüş balığı gördünüz mü? Bu böceklerin neden oluştuğunu ve doğal ilaçlarla yok edilmesi için neler yapılması gerektiğini ortaya koyuyoruz.

Gümüşböceği nasıl ortadan kaldırılır

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Limonlu fesleğen bitkisi: onu en iyi şekilde yetiştirmek için bazı ipuçları
  • Gıda geri çağırma: et kütüğü için fiziksel risk uyarısı
  • Sıfır kalıntı etiketi, organik etiketlerle aynı şey değildir

Gümüş balığının ne olduğunu biliyor musun ? Bu küçük böcekler insan sağlığına herhangi bir zarar vermezler ancak apartman içerisinde bulunan birçok eşyaya oldukça zarar verebilirler.

Kitap, döşeme, duvar kağıdı, halı, fotoğraf, şeker, baklagiller, makarna ve daha pek çok şeyle beslenmeyi seven, hatta onları onarılamaz derecede mahveden böceklerdir. Bugün size bu ‘küçük balıkları’ evinizden çıkarmanızı sağlayacak bazı doğal çareleri açıklıyoruz .

Doğal ürünler kullanarak sağlığınıza ve çevreye zarar verme riskiyle karşı karşıya kalmayacaksınız, peki gümüş böceğinden nasıl kurtulacağınızı bilmek ister misiniz ? Ardından ihtiyacınız olan her şeyi ve basit prosedürü bulacağınız aşağıdaki paragrafları okumaya devam edin.

İşte gümüşböceklerinden korunmak için bazı doğal ilaçlar

Gümüş balığı nasıl ortadan kaldırılır

Gümüşböcekleri nemli ortamları severler, dairenize hücum etmelerini önlemek için nem alma cihazı kullanmanız faydalı olacaktır Bu böcekler güçlü kokulardan hoşlanmazlar, onları uzaklaştırmanın mükemmel bir yolu citronella veya nane esansiyel yağı kullanmaktır . Çoğaldıkları yeri tespit ettikten sonra bir kaç damla damlattığınızda hemen yok olacaklarını göreceksiniz.

Karanfil ve biberiye de geçerli ilaçlardır, bir kısmını bir çantaya koyun ve kitapların arasına veya onların dikkatini çekebilecek herhangi bir yere koyun. Ayrıca evin dışında da biraz patates kırabilirsiniz , bu yiyecek onları hızla çekecek ve evinizden çıkmalarını sağlayacaktır.

Gümüş böceğini kolayca çıkarabilmek için su ve unla etkili bir tuzak oluşturabilirsiniz.Hazırladıktan sonra elde ettiğiniz karışımı evin çeşitli yerlerine yerleştireceğiniz kartların üzerine dökün. Böcekler besinlerin ilgisini çekecek ancak bağlı kalacaklardır, böylece onları hiç çaba harcamadan yok edebilirsiniz.

Defne aynı zamanda gümüşböceklerine karşı da mükemmel bir müttefiktir, yaprakların aroması onları uzak tutacaktır . Ancak altı ay sonra yaprakları değiştirmeyi unutmayın çünkü aromaları kaybolduğunda bu doğal ilacın etkisi de ortadan kalkacaktır. Bu böcekler Ginko Biloba yapraklarının kokusundan bile hoşlanmazlar, bu durumda dahi yanlarına yaklaşmazlar.

Gümüş böceğini uzaklaştırmak için salatalık kabuğunu da kullanabilirsiniz. Nasıl? Tek yapmanız gereken onu doğrayıp en çok istila edilen yerlere yerleştirmek.Böcekler bu güçlü, hoş olmayan kokuyu aldıklarında uzaklaşacaklardır.