Hamam böcekleri tarafından istila edildiniz ve onlardan nasıl kurtulacağınızı bilmiyor musunuz? Bu haşerelerin evdeki nemli yerleri sevdiğini ve genellikle geceleri yiyecek aramak için hareket ettiğini unutmayın. Mutfak en sevdikleri yerdir, bu nedenle evin bu bölümünün hijyeni onları cezbetmemek için çok önemlidir.

Evinizi istila eden hamamböceklerinden ve hamamböceklerinden kurtulmak için zehirli yemlere veya böcek ilaçlarına ihtiyacınız yoktur. Doğal ve etkili bir yöntemle bu böceklerin çoğalmasına karşı kimyasallardan kaçınarak mücadele edebilirsiniz.

sürünen böcekler

Hamamböceklerine karşı savaşmanın püf noktası nedir?

Bu küçük böcekleri basit ve etkili bir hamamböceği önleyici ürünle yok edebilirsiniz. Bunu yapmak için şekere ve aynı oranda kabartma tozuna ihtiyacınız olacak. Her şeyi karıştırın ve karışımı hamamböceklerinin hedef aldığı odalara koyacağınız kaplara dökün. Bu çare işe yararsa, sodyum bikarbonat zehirliyken şeker bu küçük hayvanlar için bir yem görevi görür . Bu karışımı çöp olukları, lağımlar gibi hamam böceklerinin bulaştığı alanlara, çatlaklara ve evinizin her köşesine serpebilirsiniz.

Hamamböceklerine karşı çok etkili başka numaralar da var

Boruların içine veya ev aletlerinin arkasına yuva yapabilen bu böcekleri yok etmek için birçok kimyasal ürün mevcuttur, ancak bu haşereleri yenmek için etkili doğal ürünler vardır.

1- Hamamböceğine karşı sarımsak, soğan ve acı biber

Bu doğal hileyi hamamböceklerine karşı uygulamak için bir diş sarımsak, birkaç dilim soğan , bir litre su ve kırmızı biber gerekir. Tüm malzemeleri bir tencereye koyun ve birkaç dakika kaynatın. Daha sonra hamamböceklerinin geçiş noktalarına sıkacağınız bir sprey şişesine müstahzarı dökün.

2- Salatalık, etkili bir hamamböceği önleyici

Hamam böceklerini hasta eden salatalık sayesinde yenmek mümkün. Kullanmak için tabaklara koyduğunuz şeritleri kesin ve bu böceklerin uğrak yerlerine yerleştirin. Böylece onları içinizden kolayca uzaklaştırmak mümkün olacaktır.

hamamböceği ile mücadele

3- Hamamböceği ile savaşmak için elektrikli süpürge

Elektrikli süpürgenizle hamamböceği yakalamayı unutmayın. Dolaplara ve mobilyaların arkasına gizlenmiş alanlara odaklanarak cihazınızı mutfağınızın her yerinde ve evinizdeki diğer odalarda kullanmaya başlayın. Bu yöntem, istilaya neden olan larvalardan kurtulmanıza yardımcı olur . İşlemi her hafta tekrarlayabilirsiniz.

4- Hamamböceği yok etmek için limon okaliptüs esansiyel yağı

Hamam böcekleri, gazete yapraklarına birkaç damla limon okaliptüs esansiyel yağı damlatılarak güvenle kontrol edilebilir. Böcekleri kontrol etmek için bu yaprakları böceklerin geçtiği yerlere yerleştirin .

5- Beyaz sirke hamamböceğinden kurtulur

Gıda maddelerine cezbedilen bu böcekleri yok etmek için bir sprey şişesine beyaz sirke dökün. Daha sonra bu asidik sıvıyı duvarların dibine, lavabonun altına ve mobilyaların altına serpin. Beyaz sirke, doğal bir hamamböceği kovucudur.

Anlayacağınız üzere dolaplarınızda kolaylıkla bulabileceğiniz doğal ürünler sayesinde hamam böceğinden kurtulmak mümkün.

ev