Evde bir iğne ve limon varsa, iki kere düşünmeyin ve artık onsuz yapamayacağınız benzersiz bir şey yaratın.

Bir limon ve bir iğne

Limon mutfakta en çok kullanılan yiyeceklerden biridir Aşağıda size onu kullanabileceğiniz tüm yolları ve her şeyden önce neden iğne ve iplikle bağlamanız gerektiğini gösteriyoruz. Sonuç inanılmaz olacak.

Yemeklerde limon nasıl kullanılır?

Limon çok yönlü bir malzemedir ve mutfakta birçok farklı tarifte kullanılabilir Meyve suyu soslara, marinatlara ve salata soslarına bir miktar asitlik katmak için kullanılabilir. Limonlu kek, limonlu lor, bu yemekten yapılan bisküviler ve limonlu krema gibi pek çok tatlıda yaygın olarak kullanılan bir malzemedir.

Limoncello, limonata veya limonlu çırçır ve tonik gibi serinletici içecekler hazırlamak veya balık ve etleri marine ederek onlara taze ve lezzetli bir tat vermek için kullanılabilir . Kuşkonmaz, brokoli veya ıspanak gibi sebzeleri baharatlamak veya patates salatası veya risotto hazırlamak için kullanılabilir.

Limon

Avokado gibi taze meyve ve sebzeleri korumak veya bir bardak suya bir dilim limon veya bir tatlının üzerine limon kabuğu süslemesi gibi yiyecek ve içecekleri süslemek için.

Ancak pek çok kişi, hem çocukların hem de yetişkinlerin sevdiği benzersiz bir şey elde etmek için kabuğunu iğne ve iplikle bağlar. Burada size ne olduğunu gösteriyoruz.

Bu yüzden iğne ve iplikle bağlayın

Bugün size herkesin sevdiği bir yemeği yapmanın inanılmaz bir yöntemini gösteriyoruz: Tavada limon kabuklu ev yapımı reçelden bahsediyoruz . Şu adımları uygulamanızı öneririz:

  1. Limon kabuklarının bir kısmını yumuşatmak için 24 saat soğuk suda bekletin.
  2. Bir tencereye limon kabuklarını, şekeri ve biraz suyu koyup iyice karıştırın.
  3. Tencereyi orta ateşe alın ve ara sıra karıştırarak kaynatın.
  4. Reçel koyulaşmaya başlayınca ateşi kısın ve karıştırmaya devam edin.
  5. Kalan limon kabuklarını bir torbada birbirine bağlamak için bir iğne ve iplik kullanın . Torbayı tencereye koyun ve karıştırmaya devam edin.
  6. Reçel istediğiniz kıvama gelinceye kadar pişirmeye devam edin.
  7. Limon kabuğu torbasını tencereden çıkarın ve reçeli sterilize edilmiş kavanozlara dökün.
  8. Reçeli buzdolabında saklayın ve birkaç ay içinde kullanın.
Dikmek

Bu, limon reçeli yapmak için şaşmaz bir yöntemdir , çünkü pişirildikten sonra kabuklar ipten kendiliğinden çıkacaktır veya her halükarda bunu çok kolay ve az çaba harcayarak yapacaklardır.

Bu , hem büyükannelerimiz hem de en büyük üreticiler tarafından kullanılan çok eski bir tekniktir , ancak çoğu kişi bunun gizli tutulmasını istemiştir. Artık bunu bildiğinize göre siz de lezzetli bir reçel yapabilirsiniz.

ev