Küf, 100.000’den fazla farklı türe sahip bir mikroorganizma olan bir mantardır. Tüm küfler, türlere göre farklı şekillerde ve kırmızı, siyah, mavi, yeşil ve gri gibi farklı renklerde ortaya çıkan bir misel kümesidir.

Oda iyi havalandırılmadığında küf oluşur ve bu ciddi nem yalıtımı sorunlarının belirtisidir.

Küflenmeyi önlemek ve sağlığınızı korumak için işte evinizde bulundurabileceğiniz üç bitki.

Bu bitkileri evin etrafına yerleştirin

Küfler   astım, alerji, tahriş, iltihaplanma, deri döküntüleri ve solunum problemleri gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir .

Bu sorunu çözmek için, bu bitkileri evin her yerine, hatta banyoya yerleştirin, bu da duvarlardaki küfü azaltacaktır.

Kuşkonmaz setaceus Plumosus

kuşkonmaz:

Banyoya yerleştirildiğinde nemi emerler. Çok yıllık ve gür bitkilerdir. 7° ile 25° arasında bir sıcaklık koruyun çünkü birkaç derece daha düşük olması onu öldürebilir. Bu bitkiler minimum ışığa ihtiyaç duyar, ancak dikkatli olun, doğrudan güneş ışığı almamalıdır, ideal olarak onları güneşe doğrudan maruz kalmayan bir pencerenin arkasına yerleştirebilirsiniz.

begonyalar

Begonyalar:

Çok renkli bitkilerdir. Yine, bunlar evin herhangi bir odasında mükemmel olan çok yıllık bitkilerdir. Onları soğukta ve dondurucuda bırakmamaya dikkat edin. Begonyalar çok soğuk sıcaklıklardan nefret ettikleri için sıcaklığı aşağı yukarı sabit tutun. Mutfak da dahil olmak üzere herhangi bir yere yerleştirilebilirler.

Aspidistralar

Aspidistralar:

Bunlar, evinizdeki tüm nemi emmenize yardımcı olacak bitkilerdir. Bakımları çok kolaydır, eğer onlara bakmak için çok zamanınız yoksa tam size göre!

Solunan veya yutulan küf sporlarının sağlığa zararlı etkileri vardır, şimdi bu üç bitki ile bunu giderebilirsiniz. Astım, alerji, tahriş, iltihaplanma veya kızarıklık ve solunum problemleri ortaya çıktıktan sonra doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin.

ev