Evde sinekler var, büyükannenin ilaçları kesinlikle işe yarıyor. Aldığınız sonuca şaşırın, size gerçek gelmeyecek

GÜNÜMÜZÜN EN ÇOK OKUNAN YAZILARI->

  • Bir haftada fiziksel şekli yeniden kazanmak: yapmanız gereken şey bu
  • Yetiştirilmesi en zor ev bitkileri: uzmanlar için bir meydan okuma!
  • Maden suyu eksikliği, süpermarketler karneye mecbur kalıyor
  • Neden eski sağlık kartları yenilerinden daha iyidir?
Karanfil tatarcıkları

Yaz aylarında bazı böcekler özellikle sinir bozucu olabilir: sinekler buna iyi bir örnektir. Bunlardan bazılarını görmenin bir anlam ifade etmediği aşikar, ancak olaylar sıklaştığında endişelenmelisiniz. Aslında sinekler en azından yumurtalarını bırakana kadar zararsızdırlar. Bu noktada gerçek bir baş belası haline gelirler, çünkü çok fazla sayıda olma tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Bir sineğin ömrünün on ile yirmi gün arasında sürdüğünü ve bu süre içerisinde bine kadar yumurta bırakabildiğini söylemekle yetinelim .

Bu noktada şunu hayal edelim: Evdeki bin sinek, özellikle yiyecek arıyorlarsa, sayıları biraz artmaya başlıyor Bu da sonuçta yediğimiz yiyeceğin aynısı. Tek yapmamız gereken onları bir şekilde kovalamak. İstilacı hale geldikleri için görev oldukça zor da olabilir.

Evde sinekler var, işte büyükannenin onları uzaklaştırma çareleri

Yetişkin bir sineğin on ila yirmi gün süren kısa bir ömrü vardır. Bu dönemde yumurta birikimi etkileyicidir: Yumurtalarını bırakmak için musluk ve lavabo giderleri gibi nemli yerleri tercih ederler. Larva tamamlandığında sineğe dönüşür ve döngü yeniden başlar.

Karasinek genellikle yumurtalarını doğduğu eve bırakır, bu nedenle sineklerin istilası özellikle sinir bozucu olabilir. Ama onları nasıl kovabilirim? Yüzde yüz etkili olan bu yaşlı büyükanne ilacını mutlaka denemelisiniz.

Mevsimlik portakal ve limonları kesmekle ilgili. Biraz karanfil ekleyin. Daha sonra her şeyi kaplara yerleştirebilirsiniz – belki de dekoratör olabilirler – ve bunları evin çeşitli yerlerine yerleştirebilirsiniz. Eviniz harika bir kokuya sahip olacak , sinekler için ise gerçekten dayanılmaz olacaktır.

Kısacası pek çok çare var ve hepsi kolaylıkla uygulanabiliyor. Kokularla oynamak doğru yoldur!