Evinizde karıncalar var ve onlardan kurtulamıyor musunuz? Ama yine de ilaçlama ekibini çağırmak istemiyorsun. Bu ipuçları yine de size yardımcı olabilir.

Düşünün: eviniz kalenizdir ve o sinir bozucu karıncalar onu fethetmek ister. İlk bakışta zararsız ve oldukça sevimli görünüyorlar, ancak bu küçük parazitler tek başına gelmedikleri için hızla baş belası haline gelebilirler! Burada size, bir ilaçlama görevlisi çağırmadan, bu sinir bozucu davetsiz misafirlere karşı kendinizi nasıl koruyabileceğinizi göstereceğiz.

Evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri

Bazı karınca önlemleri neden önemlidir ve bunların evinizdeki karınca sorunuyla başa çıkmanıza nasıl yardımcı olacağı:

1. Nemi tabandan uzak tutar.

Karıncalar evinizi istila etme tehdidinde bulunuyorsa oluklarınıza dikkat etmelisiniz. Karıncalar evinizi böyle mi istila ediyor? Böcekler neme çekilir ve bu nedenle suyu uzak tutarsanız evinize girme olasılıkları azalır.

2. Ölü yaprakların evin temeline ulaşmasını önleyin

Karıncalar ölü yapraklar veya malç arasında yaşamayı severler. Eve girmelerini önlemek için bariyer koymak gerekir. Evinizin yakınındaki dalları veya çalıları budayın. Birçok ev çalılarla çevrili ve ağaçlarla kaplı. Elbette güzel, ancak karıncaların dalları köprü olarak kullanarak pencerelerdeki ve temellerdeki çatlaklara girmelerini önleyecek şekilde bitkisiz bir alan yaratmak önemlidir.

3. Evin duvarlarından odun, yakacak odun, tuğla ve taş yığınlarını kaldırın.

Bütün bunlar nemi çeker ve nem de karıncaları çeker. Evden ne kadar uzak mesafe yaratırsanız o kadar iyidir.

4. Yiyecek artıklarını ve kırıntılarını olabildiğince çabuk temizleyin

Karıncalar şeker ve proteine ​​ilgi duyarlar, bu nedenle onlara her gün bedava yemek vermekten kaçınmalısınız.

5. Evcil hayvanınızın mamasını ortalıkta bırakmayın.

Kedinizin veya köpeğinizin mama kabını her zaman dolu tutmanız çok düşünceli bir davranıştır. Karıncalar da buna bayılacak! Evcil hayvan mamasını yemek zamanlarının dışında kapatan otomatik bir besleyici kurmak en iyisidir.

6. Atmadan veya geri dönüştürmeden önce tüm yiyecek ve içecek kaplarını iyice durulayın.

Çöp kutularınızı ister içeride ister dışarıda saklayın, onların temiz olmasını ve karıncaları çekmemesini istersiniz. Öte yandan çöpe attığınız çöpler için de böcek ilacı satın alabilirsiniz. Orada gelişebilecek böcekleri öldürür.

7. Kirli bulaşıkları lavaboda bırakmayın

Aileniz veya arkadaşlarınızla büyük bir akşam yemeğinden sonra, bütün gece kirli bulaşıkları lavaboda mı bıraktınız? Hepimiz yapıyoruz! Ancak evde karınca istilası varsa, yatmadan önce bile bulaşıkları bulaşık makinesine koyun, lavabodaki yemek artıklarını temizleyin, süzgeçleri temizleyin ve giderlerdeki yiyecek artıklarını giderin.

8. Yiyeceği sıkıca kapatın veya buzdolabına koyun.

Karıncalar evinizi istila etmeye çalışacak. Her zaman bir yolunu bulurlar! Bu nedenle mutfakta yiyeceklerin hava geçirmez kavanozlarda ve kaplarda saklanması tavsiye edilir.

9. Evin içindeki ve çevresindeki tüm delikleri kapatın.

Evinizin belli bir noktasında karıncaların girdiğini fark ederseniz onların girişini engellemelisiniz. Pencereler, kapılar ve temellerdeki boşluklar, çatlaklar veya delikler kapatılmalıdır.

Bu adımları uyguladıktan sonra hala karınca probleminiz devam ediyorsa, evinize bir ilaçlama cihazı getirmenin zamanı gelmiş olabilir.