Evinizdeki nemden bıktıysanız, ondan kalıcı olarak kurtulmanın çaresini öğrenmenin zamanı geldi.

evdeki nem

Evdeki nem hemen hemen herkesin karşılaştığı bir sorundur. Evinizin nemli olması aynı zamanda sağlığınıza zararlı küf, mikrop ve bakteri oluşumuna ve daha fazlasına yol açar. Aslında küf, sağlığınız açısından çok tehlikeli olmasının yanı sıra evdeki duvarları, mobilyaları, kıyafetleri ve daha birçok eşyayı da bozabilir. Aslında solunum problemleri de yaratabilir ama sadece bu değil.  Bu nedenle artık ona sonsuza dek veda etmenin, onu evinizden ve hayatınızdan kalıcı olarak uzaklaştırmanın zamanı geldi . Bunu yapmak için tek yapmanız gereken çok basit bir tavsiyeye uymak, birkaç hareket ve kalıp sadece uzak bir anı olarak kalacak.

Evdeki neme elveda: Bu ilacı kullanın ve bir daha geri gelmeyecek

nemli ev

Nemi ortadan kaldırmak için alışkanlıklarınızdan ve havada neden su dolu bir ortam oluşturulduğundan yola çıkarak hareket etmelisiniz . Banyo aslında evde nemin en yoğun olduğu odadır, ancak özellikle nemli bir yerde ( örneğin bir su kanalının yakınında ) yaşıyorsanız veya inşaat malzemeleri eski ve zayıf yalıtımlıysa, diğer odalarda da nem olabilir. evin.

Tüm bu sorunlardan kaçınmanın çaresi kesinlikle önlemede yatmaktadır. Havadaki nemi azaltacağı için odaları daima iyi havalandırın. Bu nedenle özellikle banyo ve mutfakta havanın geri dönüşümünü kolaylaştırmak için pencerelerin daima açık olduğundan emin olun.

Bir başka püf noktası da havanın geri dönüşümünü daha da fazla teşvik etmek için banyoya bir fan yerleştirmek veya nem alma cihazları kullanmak olabilir. Bunları satın alabilir veya  basit kaba tuz ve plastik bir şişeyle kendiniz yapabilirsiniz.

Çok fazla nem oluşmasını önlemek için ıslak çamaşırların iç mekana asılmasından kaçınmak en iyisi olacaktır. Kötü kokuların oluşmasını önlemek için çamaşırların güneşli günlerde yıkanması ve dışarıya asılması daha iyidir. Evde ıslak kıyafetleri asmaktan kendinizi alıkoyamıyorsanız, her şeyi daha kısa sürede ve çok fazla nem oluşmadan kurutmanın birkaç yolu olduğunu bilin.

 

GÜNCELLEMELERİMİZİ KAÇIRMAK İSTEMİYORSANIZ VE HER ZAMAN YENİLİKLERİ İLK HABERDAR OLMAK İSTEMİYORSANIZ BİZİ SOSYAL KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ:  TELEGRAM , INSTAGRAM ve TİKTOK

Ayrıca nemi emen   ve bu nedenle durumu kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilecek birkaç bitki de vardır . Tek yapmanız gereken, en çok beğendiğinizi seçmek, onu sahiplenmek ve banyoya veya başka bir odaya yerleştirmek, böylece nemi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Yapmanız gereken tek şey bu küçük önlemleri alıp evi iyi havalandırmaya alışmak, nemin oluşmasını ve bununla birlikte küflenme gibi sorunların oluşmasını, sizin ve aile üyelerinizin sağlığını ilgilendiren sorunları önlemektir.