Evdeki bu “istenmeyen misafirlerin” yani örümceklerin evimizde bulunması endişe ve korkulara konu olabilir. Sorun nasıl çözülür? Bu giriş bölgelerini bloke ederek durumu sonsuza dek çözmüş olacaksınız.

Hepimiz evimizin her zaman temiz, mükemmel olmasını ve tatsız “sürprizlerden” uzak olmasını isteriz. Bunlardan biri, böceklerin , örümceklerin veya diğer istenmeyen hayvanların olası varlığına işaret eder. Geçilmesi imkansız gibi görünen yerlerden eve girmeyi başarırlar.

Örümcekler genellikle ağlarını sadece tavanın üst köşelerine örerler . Özellikle kırsal kesimde ya da her halükarda müstakil ya da müstakil evlerde yaşayanlar bu sorunun ne kadar sürekli olabileceğini bilirler. Ancak evde örümceklerin varlığı, çok katlı binalarda veya şehrin ortasında yer alan apartman dairelerinde yaşayanlar için de özel bir sorun olabilir.

Bu yazıda size evinizdeki örümcek sorununu kesin olarak nasıl çözeceğinizi gösteriyoruz . Tavsiyemize uyarsanız, artık bu sorunu yaşamazsınız. İzlenecek dinamiği öğrenmek ister misiniz? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

Evdeki örümcekler? Bunu yaparsanız, onların istenmeyen varlığından kaçınırsınız.

Örümcekler evimize bazı çatlaklardan veya boru veya deliklerden geçerek girerler . Bu örümcekler soğuktan ve genel olarak çok soğuk sıcaklıklardan korkarlar. Bu nedenle kışın sığınacakları ve en iyi şekilde yaşamaya devam edecekleri sıcak bir yer ararlar.

Bu nedenle sıcak ve misafirperver evlerimiz bu hayvanlar için ideal yerlerdir. Özellikle örümceklerden korkanlar, evdeki varlıklarını bir tür kabus olarak yaşarlar. Aslında araknofobi pek çok insanı etkileyen bir korku olduğu için hafife alınmamalıdır. Aslında örümceklerin bu tür endişeleri oldukça haksızdır. Aslında insana saldırmazlar.

Ancak evde olası örümcek varlığının ortadan kaldırılması esastır . Aslında, bu örümceklerin yaşadığı evde bazı örümcek ağlarıyla yaşamak çok “çirkin” oluyor. Bu nedenle, evdeki varlıklarını hemen fark etmek önemlidir. Aslında, yumurtalarını örümcek ağlarına hızla bırakmayı başarırlar. Bu nedenle örümcekler çok hızlı çoğalabilirler.

Örümcekler özellikle can sıkıcı değildir. Nitekim sivrisinek, sinek ve benzeri böceklerle beslenirler. Ancak evdeki varlıkları pek hoş karşılanmıyor , normal olduğu kadar.

Örümceklerin eve nasıl girdiğini ve bu çetrefilli sorunu sonsuza dek nasıl çözeceğimizi görelim . İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Örümcekler nereden geliyor? İşte evinize nasıl sızdıkları ve problemden sonsuza kadar nasıl kurtulacağınız

Çatlaklardan, küçük çatlaklardan, deliklerden veya borulardan eve girmelerini öngördük. Örümcekler, dışarıdaki soğuktan evinize kaçmak için herhangi bir küçük, açık alan ararlar. Ancak, “davetsiz misafir” olmanın onlar için daha da basit olan başka yolları da vardır . İşte hangileri.

Evdeki örümcekler

Örümcekler evinize kapı ve pencere pervazlarından da girebilir . Uzun vadede, aslında, bu elemanlar tamamen yalıtkan işlevlerini kaybetme eğilimindedir. Bu araknidlerin dışarıdan girişini kolaylaştırmak için sadece küçük bir açıklık bile yeterlidir .

Pek hoş görünmeyen bu hayvanlar, her küçük çatlağı kullanabilir. Bu nedenle, kendinizi daha iyi korumak karmaşık hale gelir. Ne kadar açık olursa olsun, tavsiyemiz hiçbir armatürün zayıf olmadığından veya örümceklerin kolayca geçebileceği başka çatlaklar olmadığından emin olmanızdır.

Sözle çok basit ama gerçekler o kadar kolay olmayabilir. Kendinizi yeni armatürlerle donatmak ve belki de bu amaç için tamamen işlevsel olan sineklik takmak, evimizin köşelerinde örümceklerin varlığı gibi çetrefilli sorunu mümkün olan en iyi şekilde veya geniş anlamda çözmenin ilk adımı olabilir. terimler.

Küçük, orta veya büyük bir örümcek ağının varlığını fark ederseniz ne yapmalısınız ? Bir süpürge kullanarak – mümkün olan en iyi şekilde zirveye çıkabilmeniz için – ve bir elektrikli süpürge kullanarak derhal ortadan kaldırmanız tavsiye edilir. Ayrıca, örümceklerin çoğalıp evinizi tekrar “istila etmemesi” için yumurta varlığını ortadan kaldırmak çok önemlidir .

ev