Son zamanlarda evinizde ve özellikle mutfağınızda sivrisineklerin görünümünü fark ettiniz! Zararsız olmalarına rağmen, yine de can sıkıcı ve müdahalecidirler! İşte hızlı bir şekilde üstesinden gelmenize yardımcı olacak bazı yöntemler.

Bu ipuçlarını uygulamaya koyarak, artık evinizde herhangi bir tatarcık istilasından korkmanıza gerek kalmayacak.

Mutfağınızdaki ve evinizdeki sivrisineklerden kurtulmanın 5 yöntemi

Sayılarla uçarlar ve hareket ederler, ancak özellikle mutfağınızı istila ederler! İyi bir nedenle, meyve veya sebze olsun, ayrışma durumu ileri olan tüm malzemelere çekilirler. Anlamış olacaksın, bu bir sivrisinek meselesi! Entomolog Christophe Daugeron’un belirttiği gibi , küçük olmalarına ve  insanlar için herhangi bir sağlık riski oluşturmamalarına rağmen, yine de çok hızlı üreme eğilimindedirler . Bu nedenle, bu böceklerin düzinelerce istilası hızla sorunlu hale gelebilir. Bu nedenle sizi hemen harekete geçmeye zorlaması gereken bir durum! Evinizin ve mutfağınızın tatarcıkların uğrak yeri olmasını önlemek için, onlardan olabildiğince çabuk kurtulmanın beş yolu var.

Midge istilası

  1. Midges’i boş bir plastik şişeye hapsedin

Bunu yapmak için üstten keseceğiniz basit bir plastik şişe alın. Ardından, doldurma çizgisi olarak işlev görmesi için şişenin ortasını bir işaretleyici ile işaretleyin. Daha sonra 3 yemek kaşığı şeker ve çeyrek bardak sirkeyi şişenin dibine dökün ve aynı çizgiye gelene kadar suyla doldurun.

Son olarak, daha önce kestiğiniz şişenin üst kısmını alın ve ters çevirerek şişenin diğer yarısına yerleştirin. Kokudan etkilenen orta yaştakiler, büyük açıklıktan kolayca girerler, ancak daha sonra boyundan çıkmayı daha zor bulurlar ve sonunda şişenin dibinde boğulurlar.

meyve üzerinde orta yaşlar

  1. Sivrisinekleri siyah sabunla korkutup uzaklaştırın

Bu belki de gözünüzden kaçmayan bir detay! Aslında,  sivrisinekler ev bitkilerinizin üzerine konmayı sever . Bu durumda ve onları korkutmak için siyah sabuna güvenebilirsiniz.

Bunu yapmak için, bir kaşık kabartma tozu  eklerken bir sprey şişesine, bir kaşık siyah sabuna ve bir litre ılık suya dökün  . Son olarak, her şeyi karıştırın ve bu karışımı bitkilerinize püskürtün. Siyah sabun sivrisinekleri ve aynı zamanda bitkilere saldırmak isteyen yaprak bitlerini uzaklaştıracaktır.

  1. Sarılmak film ile orta yaşları yakalayın

Bunu başarmak için, içine şeker ekleyerek elma sirkesini dökeceğiniz bir bardağa veya plastik bir bardağa ihtiyacınız olacak. Daha sonra  kabı  streç film ile kapatmanız yeterli olacaktır .

Bundan sonra bir kürdan kullanarak yüzeyi birkaç delik açarak delin. İster pencerenin yanına ister çöp kutusuna olsun, kabı mutfağınıza koymaktan çekinmeyin. Birkaç dakika sonra, sivrisineklerin kabın içine sızmayı başardıklarını ancak artık dışarı çıkamayacaklarını göreceksiniz.

  1. Uçucu Yağlar Kullanarak Sivrisinekleri Kovmak

Gerçek tatarcık kovucular,  esansiyel yağlar bu böceklerden kurtulmanızda çok işinize yarayabilir . En etkilileri arasında şunları not ediyoruz: nane, lavanta, sardunya veya çay ağacının (çay ağacı) esansiyel yağı.

Bunun için 100 ml su veya beyaz sirke, bu damlalardan on damla esansiyel yağı  seyreltmeniz gerekecektir  . Ardından elde edilen çözeltiyi bir sprey şişesine dökün. Tek yapmanız gereken evinizde sivrisineklerin en çok çoğaldığı yerleri ilaçlamak. Dilerseniz uçucu bir yağ difüzörü de kullanabileceğinizi unutmayın.

  1. Orta yaşları koli bandıyla yakalayın

Bu yöntem ilkel demesek de temel gibi görünse de, yine de etkilidir! Gerçekten de,  yapışkan bant şeritleri, sivrisinekleri  veya diğer uçan böcekleri yakalamanın en iyi yoludur .

İster mutfakta, ister çöp tenekelerinin yakınında veya pencerelerin girişinde olsun, böceklerin uçmaya alıştığı yerlere yakın bir yere koyun. Bu böceklerden kalıcı olarak kurtulmanın bir yolu.

Mutfağınızın veya evinizdeki herhangi bir odanın sivrisinek sığınağı olmasını önlemek için bu ipuçlarını bir an önce uygulamaktan çekinmeyin!

ev