Bu doğal kovucu ile tüm böcekleri evinizden uzak tutacaksınız. Bu çok güçlüdür ve şimdi size bunu nasıl yapmanız gerektiğini göstereceğiz. İhtiyacın olan şey bu.

doğal kovucu

Böcekler, sivrisinekler, sinekler veya başka herhangi bir şey, özellikle evimize girdiklerinde çok sinir bozucu olurlar  . Sıcaklığın gelişiyle birlikte daha da fazlası ortaya çıkmaya başlar. Yüksek sıcaklıklar bunların artmasına neden olur ve bununla birlikte pencereleri açık tutmaya başlarız ve böylece eve girme şansları artar.

Piyasada pek çok ilaç ve kovucu var ancak çoğu kimyasaldır ve kokusu çok can sıkıcıdır. Ancak şunu bilmelisiniz ki evinizde bulunabilecek basit ürünlerle doğal kovucular yaratmanız da mümkün  . Aslında büyük olasılıkla hiçbir şey satın almanıza gerek kalmayacak.

evdeki böcekler

Aslında  şimdi basit ürünlerle ve çok kısa sürede doğal ev yapımı kovucunun nasıl yapılacağını göreceğiz  . Bu sayede hem gece hem de gündüz evde bulunan sinir bozucu böceklerden kurtulacaksınız. Aşağıda bu kovucunun nasıl yapılacağı hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Ev yapımı doğal kovucu: böyle yapılır

Söylediğimiz gibi evde doğal bir böcek kovucu yapacağız. Çok basit ve fazla zaman almaz. Bir çeşit oda spreyi olacak ama aynı zamanda böcekleri evden uzak tutmak için de faydalı olacak. Aşağıda birkaç adımda bunu nasıl yapacağımızı göreceğiz.

Öncelikle bir bardak kadar kaba tuza ihtiyacınız olacak  . Piyasada bulabileceğiniz en büyüğünü seçin çünkü yapacağımız bu kovucunun temelini bu oluşturuyor. Daha sonra 1 çay kaşığı karanfil ve %70’e kadar seyreltilmiş bir çorba kaşığı alkole ihtiyacınız olacak  .  Son olarak , tercih ettiğiniz aromaya sahip yarım bardak yumuşatıcıya ihtiyacınız var  .

haşarat

Daha sonra her şeyi içine koymak için plastik bir tepsiye veya plastik veya cam bir kaba ihtiyacınız olacak  . Kaba tuzu bir kaseye dökerek başlıyoruz ve ardından bir çorba kaşığı alkol ekliyoruz. Şimdi yarım bardak yumuşatıcıyı ekleyin ve ardından her şeyi karıştırın. Her şeyi iyice karıştırmak için bir kaşık yardımıyla kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Karıştırdığınız çözeltinin çok sıvı olduğunu görürseniz daha fazla tuz ekleyin. Daha sonra her şeyi sağladığınız kaba dökün. İyice dağıtın, her şeyi düzeltin ve şimdi dişleri alın. Söylediğimiz gibi bir çay kaşığına ihtiyacınız var. Bunları daha önce döktüğünüz çözeltinin üzerine koymanız gerekecek.

doğal böcek kovucu

Bu noktada çözüm yani doğal kovucu hazırdır ve bunu pencere yakınına, tezgah yakınına veya böceklerin çok olduğunu fark ettiğiniz yerlere yerleştirebilirsiniz. Koku sizin için rahatsız edici olmayacaktır ancak böcekler için oldukça rahatsız edici olacaktır ve bu da onları evinizden uzaklaştıracaktır.

Özellikle karanfil istenmeyen böceklerden kurtulmak için mükemmeldir  . Aslında birçoğu kokuya tahammül edemediğinden en eski yöntemlerden biridir. İyi stoklanmış süpermarketlerin veya sağlıklı gıda mağazalarının çoğunda kolayca bulunurlar. Fiyatı düşük ve birkaç avroyu geçmiyor.

ev