Evi 5 dakikada temizlemek: havlu hilesini keşfedin

Tüm evi temizlemek için havlu hilesini biliyor musunuz? Belki de büyükannenin daha az bilinen ilaçlarından biri, ama bu gerçekten utanç verici! Ayrıca eski, yıpranmış ve yıpranmış bir beziniz varsa, onu atmayın: işe yarar!

Nasıl kullanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Başlamak!

Evi 5 dakikada temizlemek: havlu hilesini keşfedin

Evi 5 dakikada temizlemek: havlu hilesini keşfedin

Evinizi havluyla temizlemek için uygulayabileceğiniz 6 püf noktası var.

Kalıp sabun:

Bu yöntemle tüm ev temizliğinizi hızlandırmış olursunuz. Havluyu ıslatın, sıkın ve doğal olduğu sürece bir Marsilya sabunu veya başka bir kalıp sabunun etrafına sarın.

Bu şekilde çamaşır, yatak, mobilya, halı lekelerini tedavi etmek için mükemmel bir sünger elde edersiniz.

Gümüş:

Oksitlenmiş ve siyah gümüş eşyaları eski ihtişamına kavuşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Ve hiç çaba sarf etmeden. Dirsek yağını ve cilalamak için sürtünerek uzun öğleden sonraları unutun, sağlığımıza ve gezegenin sağlığına çok zararlı olan endüstriyel kimyasalları çekmecede bırakın ve kendinizi eski bir bezle donatın, temizlenecek tüm nesneleri içerecek kadar büyük olduğundan emin olun.

Islatın ve sıkın, ardından tüm yüzeyi Marsilya sabunu ile ovalayın ve kabartma tozu serpin. Şimdi çatal bıçak takımlarını havlunun yarısına yerleştirin ve kalan yarısı ile örtün. En az 4 saat bu konumda bırakın, ardından kalıntıyı ovalayın ve musluğun altında durulayın.

Şimdi ihtişamın tadını çıkarın!

Çamaşır makinesi:

Kireç haşere iseniz ve çamaşır makinesi etkilenirse, eski bir havluyu küçük parçalara ayırın ve sirke içine batırın. Şimdi bunları çekmecedeki, lombozdaki, contadaki kabuklanmalara yerleştirin. 2 saat geçmesine izin verin, ardından bez parçalarını ovalayın. Sorundan kurtulacaksınız.

Vakumlu yıkama:

Boş yıkamaların çamaşır makinesinin içinde herhangi bir giysi içermediğini düşünmeye alışkınız, ancak eski ve yıpranmış havlu harikalar yaratabilir ve iç temizlik işlemlerini daha da etkili hale getirebilir. Sirke, limon suyu, hidrojen peroksit veya su (1 l) ve sitrik asit (150 g) çözeltisine batırın. Evde sahip olduklarınıza göre seçim yaparsınız: ürünü eşit şekilde yayacak ve size derin hijyen garantisi verecektir.

Bezleri parfümleyin:

Aynı şekilde, çamaşırlarınızla aynı renkteki eski bir havlu, giysilerinizi kalıcı ve sarhoş edici bir şekilde parfümleyecektir. Nemlendirin, ardından Marsilya sabunu serpin ve çamaşırlarınızla birlikte çamaşır makinesine koyun. Cihaz çok çalışacak olsa da, bez kuruduktan sonra bile kumaşların üzerinde kalacak taze ve temiz bir flapnza yayacaktır.

Kazakları kurutun.

Bildiğiniz gibi, kazaklarınızın güzelliğini korumak için sıkma döngülerini düşük tutmalısınız. Çok fazla suya batırılırlar ve kuruması için mücadele ederler. Sadece bu da değil, kalan nem onları koklama riski taşır.

Fazla suyu eski bir havluyla emdirin, asmadan önce kurulayın.

Ve her sorunu bir çırpıda çözeceksiniz!

ev